Jak pozbyć się kuny z domu? Sposoby, dzięki którym zwierzę zniknie na dobre

Jak pozbyć się kuny z budynków gospodarczych lub poddaszy domów? Te drapieżniki coraz częściej wybierają te schronienia zamiast leśnych nor. Udaje im się to m.in. dzięki smukłej budowie ciała, dzięki której bezproblemowo wspinają się po wielu powierzchniach i znajdują małe szczeliny lub otwory w murach. Sprawdź, jak skutecznie przegonić kunę z twojego terytorium.

Kuny to drapieżniki należące do rodziny łasicowatych. Dostają się do budynków i tam zakładają gniazdo oraz powijają młode osobniki. Zdarza się też, że atakuje hodowlane zwierzęta np. kury lub gołębie. Dla  wielu ludzi ich obecność jest wyjątkowo uciążliwa. Jak się z nimi uporać?

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Jak pozbyć się kuny? Najlepsza i jednocześnie najtrudniejsza metoda

Kuny to niewątpliwie kłopotliwe zwierzęta, które mogą przynieść wiele zniszczeń. Należy jednak pamiętać, że są one pod ochroną, dlatego jedyny sposób na ich wypłoszenie to stosowanie humanitarnych metod. Najbardziej skutecznym rozwiązaniem na pozbycie się kuny jest jej schwytanie oraz wywiezienie do lasu. Jednak ta metoda nie należy do najprostszych. W tym celu wykorzystaj specjalną pułapkę z systemem zapadek. Wyjątkową skutecznością cieszą się te posiadające dwa wejścia z mechanizmem zwalniającym zapadkę w środku. Warto wzmocnić pułapkę ustawiając na niej jako przynętę np. kurze jajo lub udko z kurczaka. Zamocuj pułapkę w rękawicach, by nie pozostawić na niej zapachu człowieka, który odstrasza kuny. Ustaw ją w miejscu, gdzie zwierzę pojawia się najczęściej.

W jaki sposób pozbyć się kuny z poddasza domu lub samochodu? 

Kuna domowa wyjątkowo nie znosi intensywnych zapachów. Pozostaw więc w miejscu bytowania zwierzęcia rozbite jajka albo sierść psa lub kota. Ważne jest, żeby nie robić tego gołymi rękami, gdyż kuna wyczuje zapach człowieka i zacznie omijać pułapki. Sierść rozrzuconą na poddaszu należy regularnie wykładać nowymi porcjami, aby zapach był wciąż wyczuwalny.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: