Jak wyczyścić lodówkę szybko i bez użycia chemii? Ten ekologiczny środek kosztuje 3 zł

Lodówka to serce każdej kuchni. Przechowujemy w niej nie tylko jedzenie, ale i napoje czy słodycze. Aby wszystkie wkładane do niej rzeczy nadawały się do jedzenia, a samo urządzenie prawidłowo funkcjonowało, potrzebne jest regularne czyszczenie jego wnętrza. Wiemy, jak zrobić to szybko i bez użycia chemii.

W badaniu NSF 2013 Germ Study, które odbyły się w 2013 roku, sprawdzono występowanie złośliwych i groźnych drobnoustrojów na urządzeniach kuchennych takich jak m.in. lodówki, blendery, sztuce. Z badań tych wynikało, iż najbardziej podatne na przyjmowanie zarazków były lodówki, a dokładniej szuflady na warzywa i owoce oraz szuflady na mięso. Aby więc nasze urządzenie było higienicznie czyste, należy odpowiednio dbać o jego wnętrze. Wiemy, jak zrobić to ekologicznie domowymi sposobami.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Dorota Gardias Sukienka Doroty Gardias to hit z wyprzedaży za 194 zł! Idealna na wesele

Jak wyczyścić lodówkę? Wykorzystaj ten sposób

Lodówka ma stały kontakt z produktami spożywczymi, które następnie zjadamy. Aby zadbać o własne zdrowie, w pierwszej kolejności starajmy się wykonywać cotygodniowy pogląd jej wnętrza, aby pozbyć się wszelkich przeterminowanych produktów. Minimum raz na miesiąc natomiast powinniśmy dokładnie wymyć całe urządzenie. Najwygodniej jest wykonać to przed większymi zakupami gdy wewnątrz znajduje się mniej produktów.

Czyszczenie otworu odpływowego jest kolejnym ważnym elementem, który powinien być wykonywany regularnie. Jeśli nie będzie on szczelny, w lodówce zacznie zbierać się woda, a na dłuższą metę może to prowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Domowe sposoby: czym myć lodówkę, aby nie zaszkodzić żywności?

Lodówkę należy czyścić za pomocą naturalnych i delikatnych środków. Nigdy nie stosuj mocnych detergentów! Mają one zbyt intensywny zapach i mogą zaszkodzić całej rodzinie, jeśli dostaną się do żywności. Najlepszym domowym sposobem na czystą i pachnącą lodówkę jest ocet. Słynie on ze swoich właściwości odkażających, a więc sprawdzi się idealnie jako ekologiczny środek do mycia. Wystarczy rozcieńczyć go przed użyciem w proporcji 1:1 z wodą.

Jak wyczyścić grzejnik z kurzu i pajęczyn? Te sprytne triki zaoszczędzą twój czas Jak wyczyścić grzejnik z kurzu i brudu? Domowe sposoby

Jak wyczyścić lodówkę szybko i bez użycia chemii?

Jak wyczyścić lodówkę ekologicznymi sposobami krok po kroku? Oto instrukcja:

  1. Odłącz urządzenie od prądu.
  2. Całkowicie opróżnij jego wnętrze.
  3. Wyjmij wszystkie ruchome części, czyli półki i szuflady.
  4. Umyj wnętrze lodówki octem za pomocą zamoczonej w roztworze szmatki, zaczynając od góry. Potem przetrzyj wszystko ściereczką nasączoną czystą wodą, a na końcu wytrzyj do sucha.
  5. Odczekaj, aż lodówka dokładnie wyschnie i z powrotem włóż produkty do środka.
Więcej o: