Wlej do wody trzy łyżki tego produktu. Panele podłogowe będą lśniły jak nowe!

Smugi, zarysowania, zabrudzenia - jak myć panele podłogowe, aby się ich pozbyć? Wbrew pozorom to banalnie proste. Wystarczy sięgnąć po produkt, który większość z nas ma w kuchennej szafce.

Odpowiednia pielęgnacja paneli podłogowych to klucz do ich estetycznego wyglądu na dłużej. Jak powinna ona wyglądać? Zamiast drogiej chemii czy środków do mycia podłóg, wystarczy użyć produktów, które już mamy w domu. Ich efekty z pewnością cię zaskoczą. 

Zobacz wideo żółty osad na ubikacji

Zacznijmy od tego, jak myć panele podłogowe 

W pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o tym, że przed myciem paneli, musimy z nich zebrać wszelkie zabrudzenia np. kurz czy piach. Najlepiej zrobić to używając specjalnej końcówki od odkurzacza, dzięki czemu nie zarysujemy ich powierzchni. Przystępując natomiast do mycia podłogi, zwróćmy uwagę na to, aby dokładnie odcisnąć mopa z nadmiaru wody oraz dobrze rozcieńczyć detergent — nigdy nie należy nakładać go bezpośrednio na panele. 

Czym myć panele podłogowe? Sposób, który powinien znać każdy

Wiele osób unika używania octu podczas domowych porządków ze względu na nieprzyjemny zapach. Jest to jednak niezastąpiony środek, który jak się okazuje, może przywrócić blask naszym panelom. Wystarczy dodać jedynie trzy łyżki octu na 5 litrów wody, aby pozbyć się uciążliwych smug i zabrudzeń. Osoby wrażliwe na zapach octu, mogą do tej mieszanki dodatkowo wlać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. 

Zapach octu cię zniechęca? Wykorzystaj inny domowy sposób na mycie paneli podłogowych

Jeśli mimo skuteczności octu, wciąż nie możesz się przełamać do jego zastosowania, to znamy inne równie skuteczne rozwiązanie. Są nim... tabletki do zmywarki! Na 5 litrów wody będziemy potrzebować dwie sztuki. Dzięki zawartym w nich enzymom rozpuszczającym tłuszcz oraz składników nabłyszczających wyczyścimy panele w szybki i prosty sposób. 

Więcej o: