Kiedy i jak sadzić wrzosy? Sekrety uprawy, o których musisz wiedzieć

Zastanawiasz się jak sadzić wrzosy oraz o jakich terminach pamiętać? Ich uprawa jest obecnie niezwykle popularna. Możesz je hodować nie tylko w ogrodzie czy na działce, ale również w doniczkach w domu. Poznaj cenne wskazówki.

Wrzosy zachwycają wiele osób pięknem swoich kwiatów. Ich uprawa nie należy jednak do najprostszych. Wymagają odpowiedniego stanowiska oraz pielęgnacji. Wrzosy ogrodowe nazywane są również wrzosami pospolitymi. Są to rośliny zimozielone i krótkowieczne. Oto garść przydatnych informacji nie tylko dla początkujących.

Zobacz wideo Wrzos hodowany w domu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, co powinieneś zrobić

Agnieszka Woźniak-Starak Agnieszka Woźniak-Starak to ikona stylu! Mieniąca suknia olśniła fanów

Jak sadzić wrzosy? Zadbaj o odpowiednie stanowisko dla rośliny

Sadzenie wrzosów powinno odbywać się w glebie, która została przygotowana najlepiej z rocznym wyprzedzeniem. Roślina ta jest rozmrażana z nasion. Podłoże zaś powinno być odpowiednio przystosowane. Najlepiej, żeby było torfowe, przepuszczalne, piaszczyste, mało zasobne oraz o odczynie kwaśnym (pH 3,5-4,5). Do ogrodowych odmian wybierz glebę próchniczą oraz słoneczne stanowisko, gdyż wrzos lubi nasłonecznione miejsca.

Komar Rośliny odstraszające komary. Warto mieć je latem w domu i ogrodzie

Kiedy sadzić wrzosy? Odpowiednia technika sadzenia oraz pielęgnacja jest ważna

Umieszczenie sadzonek wrzosów w gruncie najlepiej, żeby miało miejsce wiosną między marcem a kwietniem. Drugą opcją jest pora jesienna, czyli od połowy września, aż do połowy października. Zasadź wrzos na głębokości od 20 do 30 cm. Ważne jest, żeby na dnie wykonać warstwę drenażu. Na 9 metrów kwadratowych gleby powinno się znaleźć maksymalnie 9 sztuk roślin. Pielęgnacja wrzosów odbywa się przez cały rok, gdyż roślina wymaga regularnego podlewania. Wiosną lekko przystrzyż krzewinkę. Możesz też usunąć suche pędy.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: