Pamiętacie Lunę z filmu "Harry Potter"? Nie jest już aktorką. "Nie chcę gonić za sukcesem"

Luny Lovegood z Harrego Pottera naprawdę nie sposób nie pamiętać. Była to niezwykle charakterystyczna, bujająca w obłokach i wiecznie zamyślona postać o wyjątkowym wyglądzie. W rzeczywistości mimo nazywania ją przez rówieśników z Hogwartu "Pomyluną" była bardzo inteligentna. W filmową postać wcieliła się aktorka Evanna Lynch, którą na ekranach mogliśmy zobaczyć w piątej części z serii.

Jasne włosy oraz oryginalne ubrania. Pierwszy raz pojawiła się w filmie Harry Potter i Zakon Feniksa. Od razu zapadła widzom w pamięci. Luna Lovegood grana przez Evanne Lynch przez lata się zmieniła. Czym się dziś zajmuje oraz jak się prezentuje? Aktorka urodziła się w Irlandzkiej miejscowości Termonfeckin 16 sierpnia 1991 roku. Już jako dziewczynka była ogromną fanką serii o młodym czarodzieju. W 2003 roku wybrała się nawet na spotkanie z samą J.K. Rowling, chcąc otrzymać podpis na własnym egzemplarzu książki. Początkująca aktorka w wieku 14 lat, w drodze castingu została wybrana do roli, która miała jej przynieść spektakularny sukces. Tym samym pokonała 15 tysięcy innych kandydatek.

Zobacz wideo Wszyscy wiemy, jak zmienili się główni bohaterzy "Harry'ego Pottera". Drugoplanowych postaci dziś nie poznacie!

Pamiętacie Lunę z filmu "Harry Potter"? Wiemy, co dziś robi Evanna Lynch

Evanna Lynch dzisiaj jest nie tylko aktorką, ale również pisarką. Filmowa Luna z Harrego Pottera mimo debiutu w piątej części serii J.K Rowling nie poprzestała na jednej roli. Sukces związany z tym debiutem otworzył jej drzwi i możliwości zagrania w innych produkcjach. W 2014 roku zagrała w filmie G.B.F., który również został doceniony przez wielu krytyków. Żadna inna rola nie przyniosła jej jednak takiej sławy. Evanna wydała też niedawno książkę związaną z jej walką z anoreksją oraz drogą do wyzdrowienia. Jej tytuł brzmi "The opposite of butterfly hunting". W jednym z ostatnich wywiadów dla magazynu "The Irish Time" o swojej karierze powiedziała: 

Nie chcę gonić za wielkim sukcesem... to nie jest moje marzenie, myślę, że to marzenie, które jest narzucane ludziom
 
 

Luna z Harry'ego Pottera. Jak zmieniła się na przestrzeni lat?

Dzisiaj Evanna Lynch aktywnie działa na rzecz wielu akcji charytatywnych i społecznych związanych np. ze zwierzętami i obronie ich praw. Oprócz tego angażuje się w pomoc potrzebującym dzieciom. Od 2018 roku jest współzałożycielką firmy Kinder Box. Zajmuje się ona kosmetykami z naturalnym składem, wegańskimi. Subskrybenci co miesiąc dostają inne kosmetyczne nowości. Od jej debiutu w serii o Harrym Potterze minęło już prawie 10 lat, lecz aktorka nie zmieniła się od tego czasu prawie wcale. Wciąż zachwyca jasnymi włosami i oryginalną urodą.

 
 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: