Czym wyczyścić dywan? Wykorzystaj szklankę produktu, który masz w kuchni, aby wyglądał jak nowy

Choć czyszczenie dywanów może wydawać się ciężkim zadaniem, wcale nie musi tak być. Przedstawimy dziś domowe sposoby, dzięki którym szybko odzyska dawny wygląd. Wystarczy ci tylko szklana produktu, który masz w swojej kuchni.

Jeżeli chcemy przystąpić do prania dywanu, w pierwszej kolejności dokładnie go podkurzajmy. Jeżeli posiada on długie włosie, może okazać się konieczne nawet jego wytrzepanie. Pamiętajmy, że warto podjąć się czyszczenia dywanu co najmniej raz na kilka tygodni, nawet jeśli nie widać na nim plam. Dzięki temu stanie się bardziej puszysty i nie będą unosić się wokół niego nieprzyjemne zapachy i kurz.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Marieta Żukowska Marieta Żukowska zachwyca w skąpym bikini. "Remont w takim stroju..."

Czyszczenie dywanów może być szybkie i tanie wykorzystaj ocet

Jeżeli na naszym dywanie powstała plama możemy szybko usunąć ją za pomocą octu. Jest on bardzo skuteczny w walce z plamami i przebarwieniami. W jego wypadku zastosować można kilka technik czyszczenia:

  1. Ocet wymieszany w stosunku 1:1 z wodą. Nakładamy go na plamę za pomocą szmatki, wyszoruj i pozostaw na jakiś czas. Następnie przetrzyj czystą ściereczką nasączoną w wodzie.
  2. Ocet wymieszany z proszkiem do prania. Możesz stworzyć z tych składników pastę, którą nałożysz na plamę. Wystarczą dwie łyżki octu, dwie łyżki proszku oraz odrobina wody. Nałóż gotową mieszankę na plamy i pozostaw do wyschnięcia, a następnie odkurz.

Jak wyczyścić dywan na sucho? Skorzystaj z mąki ziemniaczanej

Na świeże, tłuste i niezaschnięte plamy na dywanie świetnie nadaje się mąka ziemniaczana. Ta metoda prania na sucho jest niezwykle prosta i szybka. Wystarczy zasypać mąką całą powierzchnię plamy i zostawić na cały dzień. Na sam koniec wystarczy odkurzyć dywan i cieszyć się jego czystym wyglądem.

Jak wyczyścić pralkę Wydaj 2 zł, a Twoja pralka znowu będzie czysta i pachnąca

Skuteczny środek do czyszczenia dywanów to amoniak

Jeżeli chcesz swój dywan wyczyścić typowo na mokro, użyj do tego amoniaku. Do dwóch litrów wody należy wlać kubek amoniaku. Taką substancję nakładamy na wszystkie plamy powstałe na naszym dywanie i delikatnie ją wcieramy. Jeśli zabrudzenia są wyjątkowo trudne w usunięciu i nie uda się ich pozbyć za pierwszym razem, mycie można powtórzyć.

Więcej o: