Rozłóż te cukierki w kuchni, a muszki owocówki szybko znikną z domu. Zrobisz to bez użycia octu

Muszki owocówki to małe, irytujące wielu ludzi w dużej mierze szkodniki, które powodują skażenia żywności bakteriami oraz innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Są małe, żyją krótko i szybko się rozmnażają. Jaki sposób zastosować, żeby skutecznie się ich pozbyć?

Muszki owocówki to wyjątkowo małe stworzenia o żółtawym zabarwieniu, z czerwonymi oczami. Te malutkie owady stanowią część rodziny much, która liczy sobie około 3 tysięcy gatunków. Spotkasz je wszędzie tam, gdzie jedzenie może gnić lub fermentować, czyli w każdym domu, restauracji czy sklepach spożywczych. Dorosłe muszki osiągają od 2 do 3 mm długości. Składają jaja w okolicach fermentujących i psujących się pokarmów. Jak temu zaradzić?

Agnieszka Woźniak-StarakAgnieszka Woźniak-Starak to ikona stylu! Mieniąca suknia olśniła fanów

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Sposób na muszki owocówki. Jak pozbyć się źródła ich bytowania?

Muszki owocówki przyciągają dojrzałe, już gnijące lub zepsute owoce, lub potrawy oraz fermentowane produkty takie jak wino czy piwo. Ilość składanych przez nie jaj to nawet 500 sztuk, a cykl wykluwania się trwa zaledwie 24 godziny. Ich opanowanie jest więc wyjątkowo ciężkie do skontrolowania. Odetnij muszki owocówki od źródła pożywienia i bytowania i zastosuj poniższe kroki:

  • systematycznie wyrzucaj śmieci,
  • owoce oraz warzywa przechowuj w lodówce,
  • nie zostawiaj otwartego alkoholu,
  • puszczony sok z owoców lub rozlany alkohol szybko wytrzyj, 
  • pozbywaj się przejrzałych owoców i warzyw,
  • myj wszelkie produkty zaraz po powrocie ze sklepu.

sadzenie malinJak i kiedy sadzić maliny? Ten okres to gwarancja obfitych plonów

Domowy sposób na muszki owocówki. Ten zapach je odstraszy

Muszki owocówki nie przepadają za niektórymi zapachami. Zalicza się do nich mięta oraz mentol. Trzymaj w kuchni paczkę tradycyjnych miętowych landrynek. Wysyp je do naczynia, a muszki owocówki nie będą się już zbliżały i szybko opuszczą twoje mieszkanie. Drugą opcją jest zainwestowanie w kilka doniczek z miętą. Ten sposób jest równie skuteczny.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: