Zazwyczaj ją wyrzucasz, tym razem włóż do zmywarki. Niezawodny trik na lśniące i czyste naczynia

Mimo stosowania drogiej chemii wciąż masz problem z zaciekami i smugami na naczyniach tuż po wyjęciu ze zmywarki? Znamy banalnie proste rozwiązanie, które pomoże ci się z nim uporać!.

Często wydajemy krocie na detergenty i środki czyszczące, a tak naprawdę najskuteczniejsze produkty znajdziemy w kuchni! Prym bez wątpienia wiodą ocet, soda oczyszczona czy kwasek cytrynowy. Do tego zestawienia można dodać jednak jeszcze... skórę pomarańczy. W jaki sposób można ją wykorzystać?

Agnieszka Woźniak-StarakAgnieszka Woźniak-Starak to ikona stylu! Mieniąca suknia olśniła fanów

Zobacz wideo żółty osad na ubikacji

Działa lepiej niż kapsułki do zmywarki! Zazwyczaj wyrzucasz ją do kosza

Pyszny, świeżo wyciskany sok z pomarańczy uwielbia niemal każdy. Po obraniu owocu skórki zazwyczaj lądują jednak w koszu, a szkoda! Ich zastosowanie naprawdę może zaskoczyć. Jednym z najlepszych sposobów na jej wykorzystanie, jest wrzucenie skórki do... zmywarki. Umieszczając je w pojemniku na sztućce, możemy być pewni, że wyjmiemy z urządzenia nie tylko czyste i błyszczące naczynia, ale także że odświeżymy zapach wewnątrz zmywarki.  

W ilu stopniach prać buty, aby ich nie zniszczyć? Dzięki temu trikowi będą jak noweW ilu stopniach prać buty, aby ich nie zniszczyć? Znamy skuteczny trik

Jak wykorzystać skórkę od pomarańczy? To doskonały domowy środek nie tylko do zmywarki 

Skórka z pomarańczy może stanowić też świetną bazę do domowego płynu do sprzątania. Chcąc uporać się z brudem i tłustymi plamami, wystarczy, że wrzucimy skórkę z jednego owocu do garnka, zalejemy ją 120 ml wody i zagotujemy przez 15 minut na wolnym ogniu. Dla jeszcze lepszego efektu można dodać obierki z jabłek. Po wystygnięciu cieszy, przelewamy ją do butelki z atomizerem. 

Możemy również przyrządzić płyn z dodatkiem octu. Skórki z 3 pomarańczy umieszczamy w mniejszym słoiku i zalewamy octem. Zakręcamy i odstawiamy na 2 tygodnie. Później wystarczy go rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:1 i przelać do butelki ze spryskiwaczem. 

Więcej o: