Zaczęła trenować, gdy miała 54 lata. Dziś 60-latka chce zrobić to, czego próbował dokonać Robert Karaś

Mówi się, że sport to zdrowie! Z pewnością potwierdzi to Nadine Zacharias, która od lat traktuje port jak terapię. 60-letnia Francuzka ma już za sobą podwójnego, potrójnego i pięciokrotnego Ironmana. Teraz swoich sił próbuje w dziesięciokrotnym.

14 sierpnia w Szwajcarii rozpoczął się Swiss Ultra Triathlon. Śmiałkowie, którzy podjęli się startu w zawodach, mają do pokonania 38 km w wodzie, 1800 km rowerem oraz 422 km biegu. Wymaga to zatem nie tylko ogromnej wytrzymałości fizycznej, lecz także psychicznej. Nadine Zacharias jest jedną z czterech kobiet, które zdecydowały się na udział w dziesięciokrotnym Ironmanie. 

Zobacz wideo Jak biegać szybko? TURBOtrening do biegów na 5 i 10 km

60-latka w Swiss Ultra Triathlon 2022. Przed nią jeszcze długa trasa

Rok temu w Colmar we Francji Zacharias była jedyną kobietą, która wystartowała i ukończyła pięciokrotnego Ironmana. Co więcej, 60-latka nie miała jako jedyna żadnego supportu. Sama była odpowiedzialna zatem za przyrządzenia posiłków czy dbała o odpowiednią regenerację podczas rywalizacji. Teraz postanowiła postawić sobie poprzeczkę jeszcze wyżej i wziąć udział w Swiss Ultra Triathlon 2022. 

Francuzka pokonała już całą część pływacką z czasem 23:59:41, a więc do pokonania została jej jeszcze trasa rowerowa oraz bieg na 422 km.

 

Sport dla Nadine Zacharias był terapią. Zaczęła go uprawiać w wieku 54 lat 

Nadine to doskonały przykład, że na wprowadzenie aktywności fizycznej nigdy nie jest za późno. Pracowała jako sekretarka w zarządzie firmy i nigdy nie była typem sportowca. Zmieniło się to w 2015 roku, gdy wykryto u niej raka piersi. Wówczas zaczęła prowadzić aktywny tryb życia. Rozpoczynała od biegów na 400 m, a w 2018 roku ukończyła potrójnego Ironmana na trzecim miejscu z czasem nieco ponad 63 godziny

Internauci nie kryją podziwu:

No to pani pozamiatała!
Gratulacje i podziw. Nigdy nie jest za późno.
Kobieta ze stali, niesamowita!
Jestem pełna podziwu siły i determinacji.
Więcej o: