Genialny trik Agaty Rubik na plamy po jagodach. Każdy z nas ma w domu ten produkt

Chyba każdemu z nas choć raz zdarzyło się, że niesforna jagodzianka czy farsz z pierogów wylądował na naszej białej bluzce. Jak usunąć taką plamę? Swoim trikiem podzieliła się Agata Rubik, która zapewnia, że ten sposób działa.

Sezon na jagody trwa. Jemy jagodzianki, pierogi, przygotowujemy z nich zdrowe koktajle. Ten owoc ma wiele fantastycznych właściwości. Jagody mają silne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne oraz pozytywnie wpływają na naczynia krwionośne. Ponadto znajdziemy w nich m.in. witaminy: C, A, B, PP i sporo błonnika. Mogą też być domowym lekarstwem w przypadku biegunki czy kaszlu. Niestety kiedy wylądują na białej koszulce, pojawia się problem, bo plamy z jagód są trudne do usunięcia. Agata Rubik jednak znalazła na to sposób.

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Trik Agaty Rubik na usunięcie plam z jagód 

Jeśli zdarzy wam się poplamić ulubiony t-shirt jagodami, nie wyrzucajcie go od razu do kosza, bo jest na to sposób. Na Instagramie podzieliła się nim Agata Rubik. Metoda jest banalna i tak naprawdę nie musicie nawet nic kupować, bo ten produkt każdy z nas ma w swoim domu. Wystarczy... woda i czajnik. Na swoim Insta Story gwiazda powiedziała, co trzeba dokładnie zrobić. 

Jedna z was sprzedała mi tipa, że najlepszy na plamy po jagodach na koszulce jest wrzątek - mówi Agata Rubik. Żebym lała ten wrzątek na plamę, dopóki plama nie zjedzie. I, słuchajcie, plamy zeszły. 

- zachwala żona Piotra Rubika

Agata Rubik zdradza trik na plamy z jagódAgata Rubik zdradza trik na plamy z jagód fot. Instagram www.instagram.com/agata_rubik/

żelazka Jak wyczyścić żelazko domowym sposobem? Trik, do którego wszystko masz

Należy jednak pamiętać, że trzeba działać niemalże natychmiast. Przelewanie wrzątkiem materiału sprawia, że resztki substancji, która ubrudziła tkaninę, zostaną wypłukane. Następnie należy niezwłocznie wyprać zabrudzone ubranie. Kiedy plama zaschnie, ten trik może się niestety nie sprawdzić. 

Na rynku dostępne jest mnóstwo odplamiaczy, jednak po co przepłacać, skoro można spróbować usunąć zabrudzenie domowym, babcinym sposobem. 

A może wy znacie jakieś inne triki, które działają na plamy z jagód czy innych owoców? 

Plamy z wiśni Czerwone plamy po owocach? Jak usunąć uporczywe plamy z wiśni?

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: