Kobieta zaczęła rodzić na basenie. Poród odebrała 18-latka. "To było całkowicie szalone"

Chyba nikt z obecnych na basenie nie spodziewał się, co za chwilę się wydarzy. W pewnym momencie ciężarna kobieta zaczęła rodzić. Na pomoc ruszyła jej 18-letnia ratowniczka, która choć nie wiedziała, jak odebrać poród, poradziła sobie znakomicie.

Natalie Lucas jest ratowniczką od trzech lat. Pod koniec lipca gdy przyszła do pracy nie spodziewała się, że spotka ją historia, o której będzie głośno w Stanach Zjednoczonych, a ona będzie jedną z głównych bohaterek. W pewnym momencie zauważyła parę, która będącą w basenie. Gdy pomagała wyjść kobiecie z wody zauważyła, że ta jest w zaawansowanej ciąży. Wtedy okazało się też, że odeszły jej wody płodowe. 

Zobacz wideo Pierwsza fotografka w Polsce, która wpadła na pomysł towarzyszenia rodzącym. Wywiad z Anną Wibig

18-letnia ratowniczka odebrała poród na basenie 

Ciężarną kobietą okazała się Tessa Rider. Mąż, który jej towarzyszył, niezwłocznie zadzwonił po pogotowie, ale dziecko bardzo chciało przyjść na świat już w tym momencie. Ratowniczka Natalie podeszła do tej dość stresującej sytuacji zadaniowo i od razu przyniosła ręczniki i apteczkę, a także wezwała pomoc z recepcji. Medycy nie zdążyli przyjechać, więc ostatecznie 18-latka własnoręcznie odebrała poród.

Wiedziałam, że muszę zachować spokój i równowagę. (…) Upewniłam się, że Tessie jest wygodnie, starałam się umieścić ją w najlepszej możliwej pozycji. Dziecko wyszło dość szybko, w mniej niż pięć minut. To było całkowicie szalone.

- powiedziała Natlie  Lucas w wywiadzie dla "Good Morning America".

Ashley GrahamAshley Graham szczerze o porodzie. "Straciłam litry krwi. Prawie umarłam"

Choć okoliczności porodu były dość nietypowe, to wszystko przebiegło pomyślnie, a Tessie urodziła zdrowego chłopca, którego nazwała Tobin. W sieci pojawiło się też wspólne zdjęcie szczęśliwych rodziców i ratowniczki, która odebrała poród. Natalie stała się też lokalną bohaterką. 

Wiele osób mówi mi: "Nie byłbym w stanie tego zrobić, zemdlałbym lub spanikował". Myślę, że to nie tak. Po prostu zrobiłam to, co powinnam była zrobić. 

- powiedziała skromnie. 

Gratulujemy zachowania zimnej krwi i odwagi. 

Aleksandra Żebrowska pokazała brzuch po czwartej ciążyAleksandra Żebrowska pokazała brzuch dwa tygodnie po czwartym porodzie

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: