Od teraz czyszczenie kostki brukowej stanie się przyjemnością. Wykorzystaj ten produkt za 3 zł

Czyszczenie kostki brukowej z trawy, mchu czy plam po oleju może być czasochłonne i kosztowne. Dzięki tym sprytnym domowym sposobom możesz jednak zrobić to szybko i tanio. Potrzebujesz jedynie produktu ze swojej kuchni.

W naszej najbliższej okolicy bez względu na to czy jest to miasto, czy wieś ciężko znaleźć miejsce, w którym brakowałoby kostki brukowej. Tworzone są z nich chodniki, ale także podjazdy w domach czy tarasy. Aby jednak prezentowała się ona schludnie, należy o nią dbać. Wiemy, w jaki sposób doczyścić ją domowymi sposobami z plam i jak usunąć trawę czy mech.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Czyszczenie kostki brukowej z trawy czy plam może być szybkie i tanie

Jeżeli na naszej kostce brukowej pojawiły się plamy ze smaru czy oleju, do ich usunięcia warto sięgnąć po  sodę oczyszczoną. Ten niezawodny środek używany jest do domowych porządków przez wiele pań domu, a więc świetnie sprawdzi się podczas usuwania ciężkich plam z kostki.

Instrukcja użycia:

  • Wymieszaj ją z odrobiną wody na gęstą pastę.
  • Nałóż ją na całą powierzchnię plamy i pozostaw na dłuższy czas.
  • Możesz ją także wetrzeć w materiał przy pomocy twardej szczotki.
  • Po wszystkim zmyj pastę wodą, a po plamie nie zostanie ślad.

Czyszczeni  kostki brukowej płynem do naczyń jest proste

Klasyczny płyn do mycia naczyń również sprawdzi się podczas czyszczenia kostki brukowej z plam. Aby go użyć, wymieszaj go z wodą w proporcji 1:3. Następnie przy pomocy gąbki lub twardej szczotki nanieś mieszankę na uporczywą plamę. Wyszoruj to miejsce dokładnie, następnie zmyj wodą i gotowe.

Jak wyczyścić lodówkę szybko i bez użycia chemii? Ten ekologiczny sposób kosztuje 3 zł Jak wyczyścić lodówkę bez użycia chemii? Wykorzystaj ocet

Ocet na chwasty. Ten domowy oprysk usunie mech i inne rośliny

Mechaniczne usuwanie chwastów czy mchu z kostki brukowej jest czasochłonne. Aby pozbyć się ich szybko, wykorzystaj oprysk z octu. W jaki sposób go przygotować i użyć? Oto instrukcja:

  • Stwórz roztwór octu z wodą w proporcjach 1:2.
  • Obficie spryskaj nim kostkę tam, gdzie występują chwasty czy mech.
  • Zawarty w occie kwas sprawia, że rośliny obumierają wraz z korzeniami.

Metodę tą poleca się jako domowy sposób do walki z mchem, perzem, trawą łąkową i nie tylko.

Więcej o: