81-latka zatrzymana na warszawskim lotnisku za przemyt narkotyków. Grozi jej 15 lat więzienia

Na lotnisku Chopina w Warszawie doszło do zatrzymania 81-letniej obywatelki Danii, która próbowała przemycić ponad 5 kilogramów heroiny o wartości 2,4 mln złotych. Narkotyki ukryła w walizce. Usłyszała już zarzuty, jednak nie przyznaje się do winy.

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła przemyt ponad 5 kilogramów narkotyków. Na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło do zatrzymania 81-letniej Dunki.

Zobacz wideo W warzywach z Hiszpanii przemycano marihuanę i haszysz. Zatrzymano trzech Polaków

81-letnia obywatelka Danii próbowała przemycić ponad 5 kg heroiny

Kobieta wzbudziła podejrzenia ze względu na nerwowe zachowanie oraz skomplikowaną trasę. Podróżowała z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali ją do kontroli, podczas której odkryli, że jej walizka posiada podwójne dno. Po oderwaniu dodatkowej ścianki znaleźli cztery woreczki foliowe z beżową substancją o konsystencji granulatu. Badanie narkotestem nie pozostawiło żadnych wątpliwości — była to heroina o czarnorynkowej wartości 2,5 mln złotych.

 

81-latka usłyszała zarzuty. Nie przyznaje się do winy

Podróżna została zatrzymana przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej a dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Usłyszała już zarzuty, jednak nie przyznała się do winy. Powiedziała, że wraca z wizyty u rodziny i to właśnie od nich dostała walizkę, w której miały znajdować się prezenty.

Wobec Dunki zastosowano areszt tymczasowy, w którym spędzi trzy miesiące. Za przemyt znacznej ilości środka odurzającego grozi jej do 15 lat więzienia

Więcej o: