Jak zaoszczędzić miejsce w walizce? Sprytny sposób na pakowanie, dzięki któremu zmieścisz o wiele więcej

Pakowanie bagażu na wakacyjny urlop dla wielu osób to prawdziwa udręka. Nie chodzi tylko o to, co chcemy ze sobą zabrać, ale również o to, w jaki sposób umieścić to walizce, plecaku czy torbie, żeby zajęło jak najmniej miejsca. Podpowiadamy, co zrobić, żeby pakowanie już nigdy nie było problemem.

Przemyślane pakowanie to gwarancja zachowania porządku i organizacji podczas wyjazdu. Zabierając ze sobą tylko potrzebne rzeczy, unikamy zbędnych kilogramów i przedmiotów, których nie użyjemy podczas wyjazdu. Poznaj cenne i sprawdzone triki prosto z TikToka.

Zobacz wideo Planujesz wyjazd? Podpowiemy, jak zapakować kosmetyki

Jak zmieścić więcej rzeczy w bagażu? Cenne porady dotyczące pakowania

Pakowanie się na wyjazd to dla niektórych prawdziwe wyzwanie. Co zrobić, żeby zmieścić w bagażu jak najwięcej rzeczy, nie marnując przestrzeni? Oto zasady, których warto się trzymać podczas umieszczania rzeczy w walizce, torbie lub plecaku:

  • Staraj się zająć każdą możliwą przestrzeń, np. zawijaj ciuchy w rulony, chowaj rzeczy do wnętrza butów czy skarpetka w skarpetkę.
  • Wypełnij wnętrze poduszki ubraniami, które nie zmieściły się w bagażu.
  • Zamiast płynów bierz kosmetyki o konsystencji masełka, pianki czy w sztyfcie.

Jak pakować walizkę? Poznaj trik z umieszczaniem butów w bagażu

Pewna użytkowniczka platformy TikTok o nazwie Declutterpl pochwaliła się swoim sposobem na pakowanie. Chodzi o umieszczanie butów w bagażu. Zacznij od założenia na nie czepka foliowego, który często jest w wyposażeniu w hotelu lub po prostu w reklamówkę foliową. Chcąc wykorzystać maksymalnie przestrzeń umieść wewnątrz nich skarpety lub inne dodatki, które ze sobą zabierasz. Jeśli podróżujesz z dzieckiem, możesz też włożyć do środka buciki.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: