Jak wyczyścić złoto w domu? Sprytne patenty, które usuną każde zabrudzenie w okamgnieniu

Zastanawiasz się, jak wyczyścić złoto w domu? Oto niezawodne metody, które wykonasz samodzielnie i nie wydasz na nie fortuny. Twoja biżuteria czy złote elementy z wyposażenia wnętrz z powrotem odzyskają dawny blask.

Dbanie o złotą biżuterię to ważny element pielęgnacji, żeby utrzymywała idealny stan oraz zachwycała blaskiem. Złoto to ciężki, miękki i błyszczący metal szlachetny. Stanowi najbardziej reaktywny pierwiastek. Wykorzystywane jest przede wszystkim w jubilerstwie do produkcji biżuterii. Oprócz tego ze złota bije się monety oraz służy do pozłacania np. sztućców lub innych zdobień.

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Doda Doda w odważnej sukience podgrzewa atmosferę. "Nie masz rywalek w Polsce"

Jak wyczyścić złoto w domu? Sięgnij po najprostszy sposób z płynem do naczyń

Jednym z rozwiązań w czyszczeniu złota domowym sposobem jest wykorzystanie w tym celu płynu do naczyń. Lecz nie tylko. Najlepiej przygotować jest roztwór z odrobiny ciepłej wody, pół łyżeczki sody oczyszczonej oraz wspomnianego wcześniej płynu do naczyń. Potrzebna ci będzie również miska. W gotowej mieszance zanurz złotą biżuterię lub inny złoty element. Wykorzystaj szczoteczkę do zębów, aby delikatnie wyczyścić przedmiot. Na koniec wystarczy opłukać biżuterię wodą i osuszyć bawełnianą ściereczką. Aby złoto odzyskało blask, wypoleruj je flanelową szmatką.

Jak wyczyścić pralkę Wydaj 2 zł, a Twoja pralka znowu będzie czysta i pachnąca

Jak usunąć nalot ze złota? Istnieje rozwiązanie tego problemu

Jeśli zauważyłaś na swojej biżuterii nalot, czyli zmianę koloru to możesz zastosować jedno ze sprawdzonych rozwiązań. Powstały zielony kolor na jej powierzchni jest wynikiem kontaktu z miedzią lub innymi jej stopami. Czerwony osad oznacza, że doszło do skażenia złota tlenkiem miedzi, który pochodzi od zwierząt. Produktem, który wyczyści zmienioną biżuterię, jest spirytus o stężeniu 95%.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: