Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze słoików? Oto niezawodne produkty za mniej niż 2 zł

Sezon na zamykanie lata w słoikach w pełni. To najlepszy moment na robienie pysznych dżemów, sosów, kiszonek i marynat z pięknych, dojrzewających w słońcu warzyw i owoców. Jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze słoików, byśmy mogli z nich skorzystać? Wystarczy kilka domowych sztuczek.

Przetwory to wspaniały sposób, by cieszyć się smakami lata nawet zimą. Do ich przyrządzenia, potrzebować będziesz słoików. Zamiast kupować nowych, możesz skorzystać z tych, które już masz. Wystarczy, że odpowiednio je przygotujesz, by nie były brudne i nieprzyjemnie nie pachniały. Z pomocą przyjdą ci niezawodne, domowe sposoby.

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Domowe sposoby na to, jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze słoików za mniej niż 2 zł

Odpowiednie przygotowanie słoików jest szczególnie ważne — bez tego proces pasteryzacji może się nie udać. Szkło wyczyścisz i odkazisz za pomocą produktów, które znajdziesz w kuchni. Pierwszym z nim będzie soda oczyszczona, dzięki której dodatkowo zażegnasz brzydki zapach. Wsyp kilka łyżeczek sody do słoika, zalej ciepłą wodą i odczekaj 15 minut. Następnie, umyj naczynie gąbką i dokładnie je wypłucz.

Dla jeszcze lepszego efektu, zamiast wody możesz użyć także octu. Gdy zacznie pojawiać się piana, dokładni zakręć słoik i wstrząśnij nim kilkakrotnie, by mieszanka dotarła w każdy zakamarek. Tak przygotowane naczynie umyj jeszcze raz płynem do naczyń i ciepłą wodą, a po nieprzyjemnym zapachu nie będzie śladu. W ten sam sposób możesz użyć roztworu 1 łyżeczki soli morskiej oraz wody. Sprawdzi się również mieszanka soli z sokiem z cytryny.

Przygotowanie słoików do wekowania

Poza dokładnym umyciem słoików musimy je jeszcze wyparzyć, na przykład w zmywarce do mycia naczyń wybierając odpowiedni program. By wyglądały estetycznie, dobrze pozbyć się także starych naklejek. Aby usprawnić ten proces, warto sięgnąć po oliwę lub olej kokosowy.

Więcej o: