7 kadrów, które usłyszysz. Przyciągały miliony przed telewizory. Rozpoznasz je wszystkie?

Wiele kultowych programów i seriali pozostaje w pamięci na długo. Wciąż cieszą się popularnością, mimo że od czasu ich emisji minęło już wiele lat. Pamiętamy muzykę z intra, a nawet niektóre ważne momenty. Rozpoznacie, z jakich programów pochodzą te kadry?

Niektóre kadry budzą w nas uczucie nostalgii. Przypominają nam dzieciństwo i młodość, ulubiony serial czy miłe chwile. Zdarza się też, że wywołują wspomnienia, które były głęboko zakopane w naszej pamięci. Do takich kadrów należą sceny z kultowych seriali czy programów telewizyjnych. Niektóre z nich wciąż możemy oglądać na antenie, choć przez lata bardzo się zmieniły. Będziesz w stanie rozpoznać, skąd pochodzą te kadry?

Zobacz wideo Magia lat 90-tych, czyli wspomnienia powracają w literaturze [Popkultura]

Kultowe seriale w polskiej telewizji. Kiedyś oglądały je miliony

 

"Klan" wciąż przyciąga przed telewizory miliony, choć od premiery pierwszego odcinka minęło już prawie 25 lat. Zmieniło się jednak wiele, nie tylko intro. Piosenka śpiewana przez Ryszarda Rynkowskiego to jednak coś, czego nie da się zapomnieć.

 

Przygody tramwajarza Karola Krawczyka i kanalarza Tadeusza Norka do dziś cieszą się statusem serialu kultowego. Mimo upływu lat, "Miodowe lata" nie tracą na popularności.

Jedna z najpopularniejszych telenowel w Polsce, czyli "Zbuntowany anioł", emitowana była w telewizji od 2000 do 2001 roku. Natalia Oreiro kilkukrotnie odwiedzała Polskę

 

"Ukarzę cię w imieniu Księżyca!" - wiele z nas doskonale pamięta tę kwestię. "Czarodziejka z Księżyca" to jeden z tych seriali anime, na których wychowywało się pokolenie lat 90. i 2000.

Kultowe polskie teleturnieje. Pamiętasz je?

"Jaka to melodia", prowadzona kiedyś przez Roberta Janowskiego, biła rekordy popularności przez lata. Kto nie próbował odgadnąć piosenki po jednej nutce?

 

Jeden z kultowych teleturniejów, choć emitowany był stosunkowo krótko. Uważany za najtrudniejszy, do dziś przez wielu wspominany z nostalgią.

Kadr bonusowy:

 

Choć wciąż trwa upalne lato, ten kadr od razu kojarzy się z zimą i Bożym Narodzeniem. "Last Christmas" to jedna z tych piosenek, bez których już nie wyobrażamy sobie Świąt.

Więcej o: