Kosztuje 1,3 zł, a odmieni zapach twojego domu. Znajdziesz to w każdym supermarkecie

Wciąż poszukujesz sposobu, który na dobre odmieni zapach twoich czterech kątów? Chcesz odpocząć w swoim mieszkaniu w towarzystwie przyjemnego zapachu? Nic trudnego! Z pomocą przychodzą skuteczne i tanie domowe sposoby, dzięki którym w przeciągu chwili wnętrza twojego domu wypełni przyjemna woń.

Nieprzyjemne zapachy towarzyszą nam w domu praktycznie każdego dnia - przy korzystaniu z toalety, wynoszeniu śmieci, jak również nieudanych kulinarnych poczynaniach. Pomimo faktu, że są one na stałe wkomponowane w nasze codzienne życie, mogą stać się wyjątkowo uciążliwe głównie w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie cyrkulacja powietrza jest ograniczona. Sięgamy wtedy najczęściej po specjalistyczne środki neutralizujące, nie zdając sobie sprawy, że równie skuteczne mogą okazać się banalnie proste i tanie domowe sposoby. Wśród za wyjątkowo efektywne uważa się działanie... sody oczyszczonej! 

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z pomocą sody oczyszczonej? To naprawdę proste!

To właśnie soda oczyszczona określana jest cudownym środkiem czyszczącym i neutralizującym zapachy. Jak to działa? Soda, wchodząc w kontakt ze środowiskiem zasadowym, bądź kwaśnym neutralizuje jego pH. Przyczynia się także do zjawiska zwanego buforowaniem, czyli opóźnianiem dalszych zmian w równowadze pH. Zdolność buforowania i neutralizowania sprawia, że soda oczyszczona nie tylko niweluje kwaśne zapachy, lecz także utrzymuje neutralne pH, np. pomaga zwiększyć siłę detergentu podczas prania. 

Jak zastosować sodę oczyszczoną przy neutralizowaniu zapachu? Banalnie prosty i tani trik 

Nie dość, że zastosowanie sody oczyszczonej przy neutralizowaniu zapachu jest banalnie proste to w dodatku wyjątkowo tanie - w sklepie saszetkę sody oczyszczonej dostaniemy już za jedyne 1,39 zł! Od czego zacząć? Wystarczy, że miseczkę z sodą postawisz w lodówce lub posypiesz nią odpady znajdujące się w pojemniku na śmieci. Soda oczyszczona doskonale nada się także przy neutralizacji zapachów w mikrofalówce i piekarniku - miejscach, gdzie najczęściej spotkamy się z zapachami intensyfikującymi się podczas podgrzewania jedzenia. 

Zmień zapach mieszkania z sodą oczyszczoną. Domowe sposoby na pachnące mieszkanie 

  • Jak zniwelować dym papierosowy?  

Jeżeli rzeczy w twoim najbliższym otoczeniu przesiąkły zapachem dymu papierosowego, soda oczyszczona doskonale pomoże ci zwalczyć ten uporczywy problem! Wystarczy, że tapicerkę lub wykładzinę posypiesz wspomnianym produktem i zostawiasz go na niecałą godzinę. Ostatnim etapem jest dokładne odkurzenie posypanego obszaru. 

  • Jak odmienić zapach w pokojach i korytarzach?

Pokoje i korytarze to miejsca, gdzie bardzo często trzymamy odzież wierzchnią oraz różnego rodzaju akcesoria codziennego użytku - szaliki, czapki oraz obuwie, które okazuje się najbardziej uciążliwe pod względem wydzielania nieprzyjemnych zapachów. Chcąc zneutralizować nieprzyjemną woń w domowych pomieszczeniach, warto sięgnąć po sodę oczyszczoną lub kawę! Od czego zacząć? Wystarczy, że do słoiczka wsypiesz jeden ze wspomnianych produktów i postawisz otwarty w miejscach najbardziej narażonych na pojawienie się nieprzyjemnej woni. 

Więcej o: