Jak pozbyć się pcheł z domu domowymi sposobami? To prostsze, niż myślisz! Wystarczą te czynności

Zapewne wielu musiało kiedyś zadać sobie pytanie, jak pozbyć się pcheł z domu. To dokuczliwe szkodniki, które nie są mile widziane u nikogo. Niestety bardzo szybko się rozmnażają i chętnie "pomieszkują" w sierści zwierząt domowych. Na szczęście istnieją szybkie, domowe sposoby, dzięki którym odejdą.

Mimo starannego dbania o zwierzęta domowe bywa, że po spacerze przynoszą do naszego domu pchły. W zasadzie to tylko kwestia czasu, bo szkodniki są częstym problemem. Jeśli pupile zaczynają się drapać i są niespokojne, to znak, że należy na poważnie rozpocząć nierówną walkę z insektami. Działanie przeciw nim powinno rozpocząć się szybko, aby w jak najkrótszym czasie pozbyć się szkodników i nie pozwolić na ich namnożenie.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak pozbyć się pcheł z domu domowymi sposobami? Okazuje się, że to prostsze, niż nam się wydaje!

Częste odkurzanie mieszkania jest kluczowe. Pasożyty przesiadują w zakurzonych, rzadko odwiedzanych przez człowieka miejscach i tam też upatrują sobie idealne zakątki do rozmnażania. Listwy podłogowe i szpary w fotelach to tylko niektóre z miejsc, w których czują się bardzo dobrze. Hałas spowodowany odkurzaniem może sprawdzić, że insekty zaczną uciekać ze swoich kryjówek, dlatego warto zachować ostrożność, by się nie wystraszyć. Pamiętaj, by po każdym odkurzaniu pozbyć się jednorazowego worka, co zapobiegnie wykluwaniu się jaj w środku. W przeciwnym razie takie sprzątanie nie przyniesie pożądanych efektów. Należy też często pucować podłogi i meble, a także nie pozwalać na nagromadzenie się w mieszkaniu sierści zwierząt.

Pranie, pranie i jeszcze raz pranie! 

Warto w wysokiej temperaturze wyprać legowisko pupila, gdyż za pomocą gorącej wody można pozbyć się larw i jajeczek. Należy powtarzać ten proces raz w tygodniu przez około dwa miesiące. Nie powinno się zapominać również o zwierzęcych zabawkach i uwielbianych przez koty firankach! To też idealne miejsca na namnażanie się pcheł. Koty uwielbiają wygrzewać się na parapetach, toteż warto zwrócić uwagę na częste pranie tkanin, o które się ocierają. Pupil śpi z tobą w łóżku? Nie zapomnij o praniu pościeli!

Czego nie lubią pchły? Postaw na częste kąpiele pupili

Pchły nie znoszą czystości, dlatego warto często kąpać zwierzęta domowe. Jest to jeden z najszybszych sposobów na pozbycie się pcheł. Warto regularnie czesać i sprawdzać sierść pupila. Na szkodniki dobrze działa również olejek herbaciany, który można zakupić w aptece. Dobrze sprawdzi się też woń mięty i eukaliptusa, których nienawidzą. Warto dodać kilka kropel do szamponu zwierzęcia lub spryskać nimi dywany. 

Więcej o: