Domowe sposoby na popękane pięty. Proste i tanie triki z zaskakującym efektem

Jeśli borykasz się z nieestetycznym problemem na stopach, zwłaszcza latem, to wiedz, że istnieją tanie, domowe sposoby na popękane pięty. Dzięki nim na nowo zaczniesz cieszyć się pięknem nóg, a założenie odkrytych sandałków lub chodzenie na boso już będzie ani trochę wstydliwe!

Pękające pięty to dosyć wstydliwy problem, z którym ludzie nie radzą sobie zwłaszcza podczas letnich upałów. Skóra w tych obszarach jest dosyć gruba i szybko rogowacieje, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji, która pomoże uniknąć tego problemu. Dobrym sposobem jest głębokie nawilżenie stóp za pomocą odpowiednio przygotowanych produktów, dzięki czemu odzyskają swoje piękno. Zapomnij o szkodliwym pumeksie i przygotuj domowymi sposobami peelingi, w których się zakochasz!

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią?

O czym świadczą popękane pięty? Na to warto zwrócić uwagę

Problem spękanych pięt jest zazwyczaj głębszy, niż nam się wydaje. Może wynikać z problemów hormonalnych (np. coraz częściej spotykanych w społeczeństwie chorób tarczycy), braku odpowiednich witamin w organizmie, nadwagi, problemów z krążeniem, łuszczycy lub cukrzycy. Warto przynajmniej raz w roku poddać się odpowiednim badaniom krwi, gdyż łatwiej rozwiązuje się problemy zdrowotne, zanim w pełni się rozwiną i na dobre zaczną siać spustoszenie w organizmie.

Domowe sposoby na popękane pięty. Pamiętaj, by zawsze mieć w kuchennej szafce sodę oczyszczoną

Jeśli chcesz idealnie wygładzić i zmiękczyć skórę na stopach, wybierz sposób, który z powodzeniem stosowały starsze pokolenia. Wiedza przekazywana przez babcie i prababcie to często ogromny skarb warty zapamiętania i stosowania. Aby zmiękczyć skórę stóp, wypróbuj roztwór z sody oczyszczonej i wody. W tym celu do miski z ciepłą wodą wsyp dwie-trzy łyżki sody i dokładnie wymieszaj roztwór. Zanurz w nim stopy na około 15-20 minut, a po tym czasie pozbądź się resztek naskórka i nawilż pięty wybranym przez siebie kremem nawilżającym. Ten sposób dobrze sprawdza się również w przypadku potliwości stóp, brzydkiego zapachu, bakterii i grzybicy. 

Z tym tanim peelingiem problem zniknie szybciej, niż myślisz

Na spękane pięty warto zastosować miód, który ma wiele właściwości odżywczych i od dawien dawna jest stosowany w celach urodowych. Posiada też właściwości bakteriobójcze, dlatego dobrze sprawdza się przy stanach zapalnych skóry. Aby przygotować kurację dla stóp, wystarczy połączyć ciepłą wodę z kilkoma łyżkami miodu i zanurzyć je w tak powstałej substancji na około 15-20 minut. Po tym czasie warto tak jak w przypadku pielęgnacji stóp sodą, usunąć resztki naskórka i zastosować krem nawilżający.

Więcej o: