Jak pielęgnować surfinie na balkonie? Wykorzystaj ten trik! Będą obficie kwitnąć do późnej jesieni

Twoja surfinia jest rzadka i ma mało pąków? Prawdopodobnie jest źle pielęgnowana. Jeżeli chcesz, aby pięknie zakwitła i była bujna, wystarczy jedynie kilka prostych zasad. Do najważniejszych należy odpowiednie jej podlewanie.

Surfinia to zaraz obok petunii najpopularniejszy balkonowy kwiat. Jej uprawa nie jest zbyt skomplikowana, ale zarówno w jednym jak i drugim przypadku bardzo ważne jest odpowiednie podlewanie i pielęgnacja. Dziś przedstawimy jak sprawić, aby surfinia była bujna i pięknie kwitła.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

DodaDoda w odważnej sukience podgrzewa atmosferę. "Nie masz rywalek w Polsce"

Surfinie na balkon: jak odpowiednio o nie dbać?

Odpowiednio pielęgnowana surfinia szybko się rozrasta, a dodatkowo kwitnie wyjątkowo długo i obficie od maja do października. Aby jednak można było podziwiać je tak długo, trzeba roślinie zapewnić odpowiednie warunki:

  • Preferują pełne słońce, ale zakwitną również w półcieniu.
  • Najlepiej rosną na kwaśnym i przepuszczalnym podłożu o pH 5–5,5.
  • Donice powinny być głębokie, a na ich dno dobrze jest wsypać keramzyt jako drenaż.
  • Chcąc pobudzić kwitnienie i uchronić surfinię przed chorobami grzybowymi, należy codziennie usuwać przekwitnięte i suche kwiaty.
  • Zapewnij odpowiednia ilość wody i składników odżywczych.

Jak pielęgnować surfinie na balkonie? Najważniejsze jest odpowiednie podlewanie

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie powinniśmy zapewnić surfinii, aby pięknie kwitła, jest jej częste podlewanie. Roślina ta lubi wilgoć, więc w silne upały podlewa się je rano i wieczorem. Pamiętajmy, jednak że czym jest większa i ma więcej kwiatów, tym więcej wody będzie potrzebowała. Pierwsze oznaki świadczące o tym, że surfinia ma sucho, to jej klejące się liście. Opadają i sklejają się ze sobą i do łodygi.

Kiedy i jak sadzić czosnek. Pamiętaj o tych banalnych zasadach, a jego główki będą duże i zdroweJak i kiedy sadzić czosnek? Sposoby, które zapewnią pokaźne plony

Jak dbać o surfinie? Odpowiednie nawożenie drogą do sukcesu

W każdym sklepie ogrodniczym dostępne są specjalny nawóz do surfinii. Jeżeli chcemy, aby nasza roślina obficie kwitła, warto wyposażyć się w ten preparat, w którym znajdują się niezbędne dla niej składniki odżywcze umożliwiające obfite kwitnienie.

Podczas jego stosowania można wprowadzić w życie pewien sprytny trik. Rozcieńcz nawóz z wodą tak, aby móc używać go przy każdym albo co drugim podlewaniu tych kwiatów. Nie trzeba wtedy zawracać sobie głowy, kiedy ostatni raz była zasilana. Dodatkowo odpowiednie nawożenie zapobiega blaknięciu kwiatów. Utrzymują wtedy stale intensywny kolor. Jeżeli kwiaty jednak blakną, to znaczy, że roślina otrzymuje za mało składników odżywczych.

Więcej o: