Masz drugi palec u stopy krótszy od palucha? To wiele mówi o twojej osobowości

Ponad 70% ludzi rodzi się z tzw. stopą egipską, czyli taką, gdzie paluch jest dłuższy od drugiego palca. Gdy mamy do czynienia z sytuacją odwrotną, jest to tzw. stopa grecka i dotyczy zaledwie 20% całej populacji. Według niektórych wygląd stóp mówi wiele o osobowości. Co może oznaczać?

Poza stopą grecką i egipską wyróżniamy jeszcze najrzadszą, rzymską, którą ma zaledwie 10% populacji. Jest to tzw. "stopa kwadratowa", gdzie wszystkie palce mają niemal taką samą długość. Jakie cechy charakteru przypisuje się do posiadaczy danego kształtu stóp?

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Arystokratyczna stopa egipska

Posiadacze stopy egipskiej są skryci i otacza ich mgiełka tajemniczości. To marzyciele, którzy sprawiają wrażenie twardych i zdystansowanych. Przy bliższym poznaniu okazuje się, że to osoby wrażliwe i delikatne. Kiedyś uważano się, że są znakiem szczególnych osób pochodzenia arystokratycznego.

Ewelina Lisowska Ewelina Lisowska odsłania wdzięki w bikini. "Oszałamiająco piękna kobieta"

Stopa grecka wymaga szczególnej uwagi i opieki

Osoby z dłuższym drugim palcem są inteligentne, kreatywne i pozytywnie nastawione do życia. Bywają jednak impulsywne i podatne na stres. To wspaniali artyści i sportowcy. Posiadacze stopy greckiej powinni zwrócić na nią szczególną uwagę, gdyż może stwarzać problemy zdrowotne. Ma naturalne predyspozycje do deformacji, do tego ze względu na swoją długość, najczęściej urazom ulega drugi palec. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego obuwia, najlepiej z szerokim noskiem, co będzie chroniło przed odciskami. 

Osoby ze stopą rzymską kochają podróże

Najrzadziej spotykany rodzaj stopy. Trzy pierwsze palce są niemal tej samej długości, pozostałe natomiast są krótsze. Podobno osoby z taką budową są niezwykle towarzyskie. Uwielbiają adrenalinę, w szczególności tą związaną z dalekimi podróżami i poznawaniem świata. Bywają także skore do kłótni.

Niezależnie od budowy naszej stopy, powinniśmy o nie dbać. Wszakże to na nich opieramy ciężar całego ciała. Warto zadbać o dobre buty oraz zabiegi pielęgnacyjne, które utrzymają je w jak najlepszej kondycji.

Więcej o: