Jak poszerzyć spodnie w pasie bez wizyty u krawcowej? Ten trik sprawi, że będą nawet rozmiar większe

Zamówiłaś przez internet za małe spodnie? A może zaszalałaś na wakacjach i twoja garderoba jest lekko za ciasna? Jeżeli potrzebujesz rozciągnąć np. ulubione jeansy nawet o jeden rozmiar, nie musisz iść do krawcowej. Te domowe sposoby rozwiążą twój problem.

Zdarzają się czasem sytuacje gdy zamówione przez nas spodnie okazują się za małe. Bywa też tak, że na wakacjach postanowiłaś na pewien czas odpuścić sobie dietę i dodatkowe kilogramy sprawiły, że ulubione jeansy są zbyt ciasne. Nie ważne, która z tych sytuacji dotyczy cię, możesz powiększyć ich rozmiar domowymi sposobami i wciąż cieszyć się wygodną odzieżą.

Zobacz wideo Zosia Zborowska z boczkami nie mieści się w spodnie: Mój kolejny cel

Jak poszerzyć spodnie w pasie domowymi sposobami?

Sprytnym domowym sposobem na za ciasne spodnie jest żelazko parowe. W jaki sposób go użyć, aby zwiększyć rozmiar spodni? Oto instrukcja:

  1. Rozłóż zbyt ciasne spodnie na desce do prasowania i zwilż je dokładnie gorącą parą żelazka.
  2. Szybko złap je z obu stron dłońmi i ciągnąc w przeciwnych kierunkach, mocno je rozciągaj.
  3. Zabieg powtarzaj tyle razy, aż spodnie wystarczająco się rozciągną. 

Ten trik wymaga od nas siły i czasu, ale jest bardzo skuteczny. Niestety nie wszystkie rodzaje tkanin nadają się do rozciągania. Trik nie zadziała w przypadku materiałów garniturowych czy eleganckich tkanin.

Za ciasne spodnie szersze nawet o rozmiar. Ten trik jest niezawodny

Kolejną sprytna metoda na rozciągnięcie spodnie jest ta z użyciem zwykłej wody. Technika ta sprawdzi się bardzo dobrze przy np. za ciasnych jeansach. Wystarczy, że spryskasz spodnie wodą, a następnie rozłożysz je na szerokim przedmiocie np. krześle. Należy zostawić je wtedy na aż do wyschnięcia, a najlepiej na całą noc, w rozciągniętej pozycji. Ich splot będzie się wtedy powoli rozciągał, a ty w ten sposób możesz poszerzyć swoje spodnie nawet o kilka centymetrów.

Jak poszerzyć spodnie w pasie bez wizyty u krawcowej? Wybierz się do pasmanterii

Jeżeli nasze spodnie są za ciasne jedynie w pasie, czasem najprostszym sposobem jest wyprawa do pasmanterii. Możemy zakupić tam w niskiej cenie specjalną przedłużkę, którą umieszczamy na guziku w rozporku. W ten sposób można poszerzyć spodnie w pasie nawet o kilka centymetrów.

Więcej o: