Jak pozbyć się myszy z domu i garażu? Te sprytne sposoby za grosze przepędzą je szybko i skutecznie

Zwłaszcza w sezonie jesienno zimowym nasila się problem gryzoni wchodzących do domów. Wiele osób szuka wtedy skutecznego sposobu jak pozbyć się myszy z domu i garażu. Dziś przedstawimy sprytne triki, które szybko usuną problem.

Jeżeli w naszym domu pojawia się mysz, z całą pewnością szuka ona pożywienia. Gdy temperatura na zewnątrz spada, a z pól zostają zebrane wszelkie plony, udają się one w kierunku budynków mieszkalnych, gdzie liczą na łatwy posiłek. Niestety te małe ssaki mogą stać się wielkim utrapieniem, niszcząc nasze zapasy przedmioty, a nawet ściany i podłogi. Dziś wyjaśnimy jak szybko się ich pozbyć.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Doda Doda w odważnej sukience podgrzewa atmosferę. "Nie masz rywalek w Polsce"

Domowa pułapka na myszy usunie szkodnika humanitarnie

Jeżeli chcesz pozbyć się myszy szybko i skutecznie skorzystaj z domowej i humanitarnej pułapki. Potrzebna jest tylko:

  • plastikowa butelka,
  • karton,
  • nożyczek i taśmy klejącej.

Odetnij górę butelki i włóż ją do środka, lejkiem do dołu, by stworzyła się tego rodzaju przykrywka z dziurką. Teraz obklej to taśmą klejącą, by utrzymywała się na miejscu. Z kartonu natomiast należy wyciąć podstawę pułapki, czyli niewielki kwadrat, do którego przykleisz butelkę na dole. Musi być w miarę stabilna, a karto jej to zapełni. Następnie umieść w środku butelki niewielką ilość płatków śniadaniowych lub innego smakołyku. Butelkę postaw wtedy w pobliżu gniazda. Zwabiony zapachem gryzoń bez problemu wdrapie się do butelki i prześlizgnie przez otwór, ale nie będzie w stanie nim wyjść.

Odstraszacz na myszy. Te domowe sposoby pozbędą się problemu

Skutecznym i domowym odstraszaczem myszy są niektóre rośliny. Nie lubią one ich zapachu, więc dobrze jest posadzić je blisko domu albo mieć na tarasie. Są to np.:

  • dziewanna
  • liście pomidorów
  • mięta
  • oleander
  • rumianek
  • wrotycz

Dodatkowo warto potencjalne kryjówki tych małych ssaków spryskać lakierem do włosów. Uzyskamy wtedy podobny efekt co przy użyciu roślin.

Jak pielęgnować surfinie na balkonie? Wykorzystaj ten trik! Będą obficie kwitnąć do późnej jesieni Jak pielęgnować surfinie? Wykorzystaj sprytny trik! Będą obficie kwitnąć

Myszy w domu tworzą szkody. Pozbądź się ich tym sprytnym trikiem

Mało kto wie, że myszy z domu można pozbyć się lub odstraszyć je za pomocą foli aluminiowej. Nie do końca wiadomo, dlaczego te szkodniki się jej boją. Możliwe, że chodzić o szelest lub błysk. Aby wykorzystać to przeciwko nim, rozłóż ją w potencjalnie najbardziej zagrożonych miejscach lub w okolicy tych, gdzie się pojawiają.

Więcej o: