Jeden produkt sprawi, że patelnia będzie jak nowa. Niezawodny trik na czyszczenie tłustych naczyń

Brudne i przypalone naczynia oraz patelnie to problem, z którym nie raz każdy z nas się mierzył. Na platformie TikTok rekordy popularności bije filmik pokazujący jak w łatwy sposób bez szorowania doczyścić każdy kuchenny przedmiot. Wystarczy użycie jednego produktu, który kupisz w każdym sklepie w Polsce.

W sieci stale pojawiają się nowe sposoby wykorzystywania niektórych przedmiotów użytku domowego. Te triki są nie tylko sprytne, ale również ułatwiają codzienne czynności wielu osób. Tym razem jedna z użytkowniczek TikToka o nazwie @marilyn.2685  pokazała jak w prosty sposób wyczyścić garnki, naczynia oraz patelnie używając tylko jednego produktu bez zbędnego szorowania.

Zobacz wideo Złam zasady - pizza z patelni

Na czym polega trik czyszczenia patelni? Ta metoda jest niezwykle prosta

Czyszczenie przypalonych i brudnych naczyń może przysporzyć wiele niepotrzebnych nerwów. Na szczęście istnieje na to rozwiązanie z użyciem chusteczki do suszarki. Jak to zrobić?

  1. Zanim namoczysz zabrudzony garnek lub patelnię, rozłóż na dnie chusteczkę.
  2. Nalej na jej powierzchnię odrobiny płynu do mycia naczyń.
  3. Całość zalej gorącą wodą.
  4. Następnie zmywamy powstałą mieszaninę z naczynia, a chusteczkę wyrzucamy.
  5. Zanim ponownie użyjesz naczynia, pamiętaj o dokładnym wymyciu.

Całość możecie obejrzeć na załączonym niżej TikToku.

Czym są chusteczki do suszarki? Poznaj ich właściwości

Z chusteczek do suszarki najczęściej korzystają osoby, które nie chcą, aby zapach ich prania stracił na intensywności po etapie suszenia. Produkt ten zawiera esencję zapachową oraz płyn antystatyczny. Ten drugi wpływa na nieelektryzowanie się odzieży. Oprócz tego chusteczki zapobiegają powstawaniu zagnieceń na ubraniach podczas suszenia. Jak się okazuje, ich zastosowanie jest również zupełnie inne i mogą z łatwością usunąć tłusty nalot z brudnych naczyń. Cena tego produktu waha się od 12 do 30 zł.

Więcej o: