Niezawodne sposoby na czyszczenie kanapy. Wykorzystaj popularny owoc, a będzie wyglądała jak nowa!

Czyszczenie kanapy wielu ludziom spędza sen z powiek. Usługa profesjonalnej firmy nie należy do tanich, a brud, który osiadł na meblu razi w oczy. Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym można szybko rozwiązać ten problem. Wystarczy przygotować kilka produktów.

Czyszczenie kanapy to coś, za czym nikt nie przepada. Działanie wymaga sporej ilości czasu, pieniędzy, wynajęcia specjalnej firmy sprzątającej... Ale mus, to mus, przecież nie da się znieść codziennego widoku plam, a zakrycie ich narzutą czy kocem nie rozwiąże problemu. W dodatku regularne czyszczenie zapobiega rozwojowi drobnoustrojów, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie człowieka. Na szczęście istnieją domowe triki, które pomogą w odświeżeniu mebla i przywróceniu mu dawnego, czystego wyglądu. Aby osiągnąć sukces, wystarczy wykorzystać kilka produktów, które pomogą w skutecznym sprzątaniu. To dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy!

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia?

Czyszczenie kanapy krok po kroku. To nie musi być trudne!

Przed rozpoczęciem właściwego czyszczenia, należy na samym początku odpowiednio przygotować mebel. W tym celu warto odkurzyć kanapę, by pozbyć się małych drobinek brudu, sierści, kurzu, okruszków, czy naskórka. Do usunięcia drobinek, które znajdują się głębiej, dobrze wykorzystać szczotkę z miękkim (w przypadku skórzanej tapicerki) lub twardym włosiem. Podczas czyszczenia listew, nóżek i innych drewnianych elementów, najprościej wykorzystać do tego celu chusteczki nawilżane.

Jak domowym sposobem wyczyścić kanapę? Wykorzystaj kuchenne produkty

Jednym z najpopularniejszych roztworów, który może posłużyć w czyszczeniu kanapy, jest połączenie wody, cytryny i sody oczyszczonej. Wystarczy do 1 l ciepłej wody dodać sok z połowy cytryny i dwie łyżki sody oczyszczonej. Po wymieszaniu mikstura jest gotowa do użycia. Kanapę można czyścić mocząc w niej miękką gąbkę i pocierając delikatnie tapicerkę.

Jeśli nie wiesz, czym najlepiej wyczyścić kanapę, postaw na szare mydło

Ten sposób działa na kanapy materiałowe i te wykonane ze skóry ekologicznej. Wystarczy namoczoną wcześniej gąbkę natrzeć szarym mydłem i delikatnie przetrzeć zabrudzenia. Warto przed tym wykonać test (zwłaszcza w przypadku białej kanapy), rozprowadzając produkt na mało widocznej części materiału, by upewnić się, że nie pozostawi nieestetycznych zacieków. 

Czyszczenie tapicerki meblowej octem — skuteczne, ale pozostawi gryzący zapach

Jeżeli nie drażni cię zapach octu, możesz wykorzystać go do czyszczenia tapicerki. Wystarczy wymieszać go pół na pół z wodą, zamoczyć w roztworze gąbeczkę i rozpocząć czyszczenie.

Więcej o: