Jak pozbyć się kuny? To jedyne skuteczne rozwiązanie. Jest humanitarne i proste w wykonaniu

Kuna domowa należy go grupy drapieżnych ssaków pochodzących z rodziny łasicowatych. Z pozoru urocze i przyjazne zwierzęta mogą w znacznym stopniu uprzykrzyć nam życie. Jak się ich pozbyć w humanitarny sposób?

Kuny to jeden z najczęściej występujących drapieżników. Można je spotkać nie tylko w domu, ale również w ogrodzie czy samochodzie. W Polsce spotkamy dwie odmiany, leśną oraz domową. Ta druga osiąga rozmiary średnio 45-53 cm długości, a jej waga to od jednego do półtora kilograma. Kuny najczęściej mają brązową sierść.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak pozbyć się kuny? Ważna informacja odnośnie tego gatunku

Zanim przystąpisz do działania i rozstawiania pułapek, ważne jest, żebyś wiedział, że kuna domowa znajduje się w Polsce pod ochroną gatunkową. Sposoby niosące śmierć ssaka, są więc bezwzględnie zakazane. Mimo uprzykrzania życia wielu domowników to zwierzę spełnia też ważną rolę w przyrodzie i naturalnym otoczeniu. W wielu gospodarstwach skutecznie eliminuje pojawiające się myszy oraz szczury.

Sposób na pozbycie się kuny. Ta metoda jest bezpieczna dla zwierząt

Chcąc skutecznie usunąć zwierzę z terenu naszej posesji lub poddasza, warto skorzystać z działania tzw. pułapki żywołownej lub żywołapki. W internecie można znaleźć wiele ofert, a ceny wahają się w granicach od 60 do ponad 100 zł. Ustaw ją w miejscu, gdzie najczęściej przebywa nieproszony gość. Sposób ten opiera się na sprowokowaniu głośnych dźwięków i zwabieniu kuny w środek pułapki. Jeśli zależy ci na wzmocnieniu skuteczności, pozostaw w niej np. jajko. Zachęcone zwierzę zamknie się natychmiast po wejściu w klatkę z systemem zapadkowym. Ta metoda jest całkowicie bezpieczna dla kuny. Złapane zwierzę najlepiej jest wywieźć daleko w głąb lasu, a następnie wypuścić.

Więcej o: