Jak pozbyć się kuny? To jedyne skuteczne rozwiązanie. Jest humanitarne i proste w wykonaniu

Kuna domowa należy go grupy drapieżnych ssaków pochodzących z rodziny łasicowatych. Z pozoru urocze i przyjazne zwierzęta mogą w znacznym stopniu uprzykrzyć nam życie. Jak się ich pozbyć w humanitarny sposób?

Kuny to jeden z najczęściej występujących drapieżników. Można je spotkać nie tylko w domu, ale również w ogrodzie czy samochodzie. W Polsce spotkamy dwie odmiany, leśną oraz domową. Ta druga osiąga rozmiary średnio 45-53 cm długości, a jej waga to od jednego do półtora kilograma. Kuny najczęściej mają brązową sierść.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Doda Doda w odważnej sukience podgrzewa atmosferę. "Nie masz rywalek w Polsce"

Jak pozbyć się kuny? Ważna informacja odnośnie tego gatunku

Zanim przystąpisz do działania i rozstawiania pułapek, ważne jest, żebyś wiedział, że kuna domowa znajduje się w Polsce pod ochroną gatunkową. Sposoby niosące śmierć ssaka, są więc bezwzględnie zakazane. Mimo uprzykrzania życia wielu domowników to zwierzę spełnia też ważną rolę w przyrodzie i naturalnym otoczeniu. W wielu gospodarstwach skutecznie eliminuje pojawiające się myszy oraz szczury.

Burza Nie myj się w trakcie burzy. Lepiej nie zmywaj też naczyń. To bardzo ryzykowne

Sposób na pozbycie się kuny. Ta metoda jest bezpieczna dla zwierząt

Chcąc skutecznie usunąć zwierzę z terenu naszej posesji lub poddasza, warto skorzystać z działania tzw. pułapki żywołownej lub żywołapki. W internecie można znaleźć wiele ofert, a ceny wahają się w granicach od 60 do ponad 100 zł. Ustaw ją w miejscu, gdzie najczęściej przebywa nieproszony gość. Sposób ten opiera się na sprowokowaniu głośnych dźwięków i zwabieniu kuny w środek pułapki. Jeśli zależy ci na wzmocnieniu skuteczności, pozostaw w niej np. jajko. Zachęcone zwierzę zamknie się natychmiast po wejściu w klatkę z systemem zapadkowym. Ta metoda jest całkowicie bezpieczna dla kuny. Złapane zwierzę najlepiej jest wywieźć daleko w głąb lasu, a następnie wypuścić.

Więcej o: