Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Ten sprytny trik kosztuje 5 zł. Żółte zacieki znikną na dobre

Na muszli klozetowej pomimo usilnych starań może gromadzić się kamień. On z kolei prowadzi do powstawania żółtych i nieestetycznych zacieków. Jeżeli borykasz się z tym problemem, wykorzystaj ten sprytny trik za jedyne 5 zł. Toaleta będzie jak nowa.

Jeżeli w naszym kranie płynie twarda woda często nieuniknione jest gromadzenie się kamienia na muszli klozetowej. Niestety jeżeli nasza muszla czyszczona jest nieregularnie, z czasem może być on ciężki w usunięciu. Oto jednak domowe sposoby, które pomogą poradzić sobie z tym problemem.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Czym jest żółty nalot gromadzący się w toalecie? To twarda woda

Twarda woda to taka, w której występuje podwyższone stężenia soli wapnia, magnezu, żelaza i manganu. To właśnie te związki gdy się z niej wytrącają, pozostawiają na WC jako nieestetyczny żółty nalot. Niestety jego osadzaniu się sprzyja nieregularne czeszczeni toalety, a sam osad jest pożywką dla wielu bakterii. W walce z nim pomoże sprytny domowy sposób.

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Ten trik kosztuje 5 zł a znały go już nasze babcie

Kiedyś mocne detergenty do czyszczenia toalet nie były tak ogólnie dostępne. Aby zachować muszlę klozetową w czystości nasze mamy i babcie korzystały z domowych i sprytnych metod. Ten trik usuwał żółty osad z kamienia powstający wewnątrz toalety, a do jego przygotowania potrzebny był jedynie ocet spirytusowy. Niestety nie wystarczy samo wylanie octu z butelki do muszli. Oto co należy zrobić.

Żółte zacieki znikną na dobre dzięki wykorzystaniu octu spirytusowego

Jeżeli chcesz wykorzystać ten sprytny trik w swojej łazience i pozbyć się żółtych zacieków z toalety postępuj według instrukcji:

  1. Pozbądź się zbędnej wody stojącej na dnie muszli za pomocą jakiegoś małego pojemnika, którym ją wybierzesz.
  2. W garnku podgrzej ocet, uważaj jednak aby nie był zbyt gorący, aby nie uszkodzić ceramiki.
  3. Większą część płynu po prostu wlej do toalety.
  4. W pozostawionej części nasącz zwinięte ręczniki papierowe i umieścić je w załamaniach takich jak np. kołnierz muszli.
  5. Pozostaw całość na kilka godzin lub całą noc.
  6. Następnie wyszoruj dokładnie całą muszlę i dopiero wtedy spłucz wodę.
Więcej o: