Jak myć okna, żeby nie było smug? Zapomnij o zabrudzeniach, dzięki tym prostym trikom za 4 zł

Jeśli zastanawiasz się, jak myć okna, żeby nie było smug, to bardzo dobrze się składa. Na szczęście istnieją proste, tanie i domowe sposoby, dzięki którym bardzo szybko zapomnisz o tym problemie. Nieestetyczne zacieki odejdą w zapomnienie, a szyby będą pięknie lśnić.

Mycie szyb specjalnymi płynami czasem sprawia, że powstają nieprzyjemne dla oka zacieki. Aby móc cieszyć się czystymi oknami bez niechcianych smug, warto w tym celu wykorzystać produkty, które można znaleźć w prawie każdym domu. To łatwe i tanie metody, których efekty do dziś potrafią zaskoczyć. Dzięki nim czyszczenie okien nie będzie już tak trudne i czasochłonne.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Jak dobrze umyć okna domowym sposobem? Wypróbuj ocet jabłkowy

Czyszczące właściwości octu są znane już od wielu lat. Okazuje się, że ten płyn dobrze sprawdzi się również do mycia szyb. To metoda, która z pewnością nada im blasku. Wystarczy połączyć ocet jabłkowy z wodą w proporcji 1:1 i powstałym roztworem umyć okna, a następnie wytrzeć je do sucha ściereczką, która nie pozostawia po sobie nitek. Z powodzeniem można zastosować też ocet standardowy, jednak niektórzy nie tolerują jego zapachu. Aby go zniwelować, można dodać do roztworu zioła, których aromat jest dla nas przyjemny. 

Jak myć okna, żeby nie było smug? Z pomocą przychodzi gliceryna

Cena 50 g gliceryny to około 4-5 zł, w związku z czym to jeden z tańszych sposobów na zlikwidowanie nieestetycznych smug. Wystarczy połączyć 1 litr wody z pół łyżeczki gliceryny, powstałym roztworem umyć okna, a następnie wypolerować je do sucha. Dodatkowo stworzy to niewidzialną barierę, dzięki czemu kurz i zabrudzenia nie będą tak szybko osiadać na szybach. Zniweluje to również w pewnym stopniu powstawanie nowych zacieków po deszczu. Zamiast gliceryny dobrze sprawdzi się również płyn do płukania tkanin.

Triki na mycie okien. Coca-cola i herbata nie tylko do picia!

Okazuje się, że okna można skutecznie umyć... coca-colą! Wystarczy nasączyć szmatkę w napoju, wyczyścić dokładnie szyby, zmyć roztwór letnią wodą i wypolerować powierzchnię do sucha. Podobne działanie ma mocny napar z czarnej herbaty. Najlepiej zaparzyć dwie saszetki w jednej szklance. Należy pamiętać, by czyścić okna dopiero wtedy, gdy substancja ostygnie. Dzięki tym sposobom szyby ponownie zalśnią czystością i na nowe będą cieszyć nasze oko.

Więcej o: