Masz to w kuchni. Dodaj 3 łyżeczki do prania, a odświeżysz kolor i pozbędziesz się plam

Niekiedy domowe sposoby potrafią dawać lepsze rezultaty niż środki ze sklepowych półek, coraz częściej więc sięgamy po babcine specyfiki i rzeczy, które mamy w spiżarni. Do produktów, które można wykorzystać nie tylko w kuchni, zalicza się cukier. Okazuje się, że dodany do prania daje niesamowite efekty, a do tego jest delikatniejszy dla tkanin niż detergenty.

Wobec niezwykle dużej dostępności chemii do prania zapominamy o domowych sposobach, które okazują się niezwykle skuteczne, a przy tym niedrogie. Sprawdź, jak zadbać o swoje ubrania i sprawić, że będą jak nowe.

Nietypowe zastosowanie cukru - jak za jego pomocą odświeżyć kolor ubrań?

Najczęstszą przyczyną blaknięcia odzieży są nieodpowiednia temperatura wody, ale także niewłaściwe segregowanie odzieży. Na szczęście mamy sposób na to, aby utrzymać wyrazistość koloru ubrań i odświeża wyblakłe tkaniny.

Jak zrobić cukrowe pranie? Wystarczy, że zanurzysz swoje ubrania w wodzie o temperaturze 40 stopni Celsjusza z 3 łyżeczkami cukru i tak przygotowany roztwór zostawisz na dwie godziny. Później wymoczone w ten sposób ubrania upierz w pralce.

Domowy sposób na pożółkłe firanki. Dodatek cukru sprawi, że firanki będą jak nowe.

Niezależnie od częstotliwości prania, z czasem na firankach pojawiają się zażółcenia.

Pożółkłe firanki są bardzo częstym problemem, a próby odzyskania ich pierwotnej bieli bywają bezowocne. Niezastąpioną metodą okazuje się zrobienie prania z 3 łyżeczkami cukru. Wystarczy wsypać je do przegródki na płyn do płukania tkanin i uprać je jak dotychczas. Po wyjęciu z pralki warto je od razu rozwiesić, dzięki czemu firanki nie ulegną wygnieceniom.

Cukier jako niezastąpiony odplamiacz, czyli sposób znany naszym babciom.

Kolejnym ciekawym zastosowaniem cukru jest użycie go w roli odplamiacza do tkanin. Poradzi sobie nawet z zabrudzeniami od trawy czy żółtymi plamami od dezodorantu na białej koszulce.

Wystarczy, że zmieszasz 3 łyżeczki cukru z 2 łyżeczkami wody i taką gęstą mieszankę rozprowadzisz na poplamionym miejscu. Takie ubrania zostaw na dwie godziny i dopiero po tym czasie upierz je. Pamiętaj, że im świeższe ubrudzenie, tym łatwiej je wywabić.

Więcej o: