Pamiętacie Emmę Dax z filmu "Seksmisja"? Aktorka ma dziś 68 lat i wygląda zupełnie inaczej

Mimo wielkiego sukcesu filmu "Seksmisja" nie wszyscy aktorzy mogli liczyć na napływ interesujących propozycji zawodowych. Jedną z takich osób była Bogusława Pawelec, wcielająca się w rolę Emmy Dax. Wystąpiła w wielu produkcjach, jednak przeważnie w rolach drugoplanowych i epizodycznych.

Bogusława Pawelec jest absolwentką łódzkiego Wydziału Aktorskiego PWSFTviT. Już na studiach rozpoczęła współpracę Teatrem im. Stefana Jaracza, którą kontynuuje do dziś. Wkrótce nadszedł także debiut telewizyjny oraz role, które zapadły milionom Polaków w pamięci. 

Zobacz wideo "Myślisz, że Pan Bóg ma na kogokolwiek w***e?". Zobacz zwiastun z filmu "Johnny"

Grała Emmę Dax w filmie "Seksmisja". Rozpoznawalność zyskała nie tylko tą rolą 

Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w 1977 roku jako pielęgniarka w filmie "Czysta chirurgia". Rok później otrzymała natomiast angaż do "Wesela nie będzie", tam zagrała jednak tylko dziewczynę na zabawie wiejskiej. Prawdziwa popularność przyszła w 1983 roku wraz z "Seksmisją" Machulskiego. W kultowym filmie zagrała jedną z głównych żeńskich postaci, czyli Emmę Dax. Po premierze mimo ogromnego sukcesu produkcji nie zaczęła być zasypywana kolejnymi rolami. 

Bogusława PawelecBogusława Pawelec screen youtube.com/WFDiF - Studio Filmowe Kadr

Ponownie głośno zrobiło się o Pawelec w 1987 roku, gdy zaprezentowano film Kieślowskiego 
"Przypadek". Aktorka wystąpiła w nim u boku Bogusława Lindy jako jego ekranowa dziewczyna Czuszka. Film został ukończony w 1981 roku, ale ze względu na problemy z cenzurą, premiera odbyła się dopiero po 6 latach. 

 

Jak wygląda dziś Bogusława Pawelec? Wystąpiła w wielu popularnych serialach 

Aktorka na swoim koncie ma wiele ról nie tylko teatralnych, ale także telewizyjnych. Pojawiała się często gościnnie w takich serialach jak "M jak miłość", "Prawo Agaty" czy "Komisarz Alex". W latach 2003-2020 wcielała się także w postać Bożeny Wielgosz w "Na Wspólnej". Ostatnia produkcja z jej udziałem to "Nic nie ginie" z 2019 roku. 

Bogusława PawelecBogusława Pawelec commons.wikimedia.org/ Fryta73

Więcej o: