W ilu stopniach prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste? Odpowiednia temperatura to połowa sukcesu

Ręczniki wykonane z dobrej jakości materiałów mogą nam służyć przez długie lata. Lecz nie tylko to się liczy. Ważny jest również sposób pielęgnacji. W ilu stopniach prać ręczniki, aby przedłużyć ich żywotność oraz żeby zachwycały miękkością i zapachem?

Nieświadomość wielu osób w zakresie sposobu prania ręczników przyczynia się do tego, że wraz z kolejnym włożeniem ich do urządzenia ich stan się pogarsza. Poznaj najważniejsze zasady oraz optymalną temperaturę, aby ręczniki posłużyły nam na długie lata bez obaw o ich kondycję.

Zobacz wideo Czy ręczniki trzeba prać co kilka dni? [NaZdrowie]

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puszyste? Stosuj złote zasady pielęgnacji

Z pozoru banalna czynność, w rzeczywistości taka nie jest. Odpowiedni sposób prania i pielęgnacji ręczników przyczyni się do tego, że już zawsze będą wyglądały jak bezpośrednio po zakupie. Ponadto będą zachwycały miękkością i puszystością i nie stracą swoich właściwości chłonących wodę. Pamiętajmy więc, aby pierwsze pranie ręczników odbyło po tym, jak kupimy ręczniki. To ważny krok, żeby materiał dobrze absorbował wodę. Nie mieszajmy też brudnych ręczników z innymi ubraniami czy pościelą oraz segregujmy je kolorystycznie. Ich trwałość oraz świeżość, dzięki temu zostanie przedłużona.

W ilu stopniach prać ręczniki? Odpowiednia temperatura to połowa sukcesu

W praniu ręczników ważne jest ustawienie odpowiedniej temperatury. Dlaczego jest to tak istotne? Zbyt niska może nie usunąć wszystkich zanieczyszczeń i zabrudzeń. Za wysoka zaś przyczyni się do zmiany struktury materiału czy jego skurczenie. Wszystko zależy więc od rodzaju ręcznika. Większość informacji znajdziemy na doszytej metce. Jeśli została ona odcięta lub po prostu się sprała ustaw urządzenie na 40 lub 60 stopni. Efektywniejsze w dezynfekujących właściwościach będzie wybranie drugiej opcji. Pranie np. w 90 stopniach, które często jest polecane przez wiele osób to nie do końca dobre rozwiązanie. Tak wysoka temperatura pozbawi ręczniki miękkości oraz pogorszy się ich stan wizualny. Najczęściej stosuje się ją np. w hotelach w przypadku wyjątkowo zabrudzonych materiałów.

Więcej o: