Czym wyczyścić fugi? Domowe sposoby, dzięki którym odzyskają swój blask

Czyszczenie fug stanowi ogromne wyzwanie w niemal każdym domu. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że w tym celu nie trzeba wykorzystywać mocnej i drogiej chemii ze sklepu. Równie dobrze poradzą sobie produkty, które są tanie i z pewnością mamy je już w domu!

Martwi cię wygląd twoich fug? Szukasz idealnego sposobu na ich doczyszczenie i spędza ci to sen z powiek, bo pleśń i brud ciągle wracają? Okazuje się, że skuteczne sposoby wcale nie muszą być drogie, czasochłonne i nieprzyjazne dla środowiska. Równie dobrze poradzą sobie produkty, które można znaleźć w prawie każdym domu.

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Jeśli wciąż nie wiesz, czym czyścić fugi, postaw na sodę, płyn do naczyń i wodę utlenioną

Ten sposób jest jednym z najpopularniejszych i z pewnością nie należy do drogich. Aby przygotować odpowiednią pastę, wystarczy przygotować trzy składniki i odpowiednio je połączyć. Pół szklanki sody oczyszczonej, 1/4 szklanki wody utlenionej i łyżka płynu do naczyń wystarczą. Połącz ze sobą składniki rozpoczynając od przesypania sody do miseczki. Powoli dolewaj do niej wodę utlenioną, a następnie płyn do naczyń, nie zapominając o ciągłym mieszaniu mikstury. Tak powstałą papkę nałóż na zabrudzone fugi i wytrzyj ją po 15 minutach, najlepiej przy pomocy specjalnej szczotki. Pozostałości produktu należy zetrzeć mokrą ściereczką, a następnie wytrzeć materiał do sucha.

Tak wyglądała Jennifer Lopez na ślubie. Każda suknia mogła kosztować nawet milion! 'Brak słów' Tak wyglądała Jennifer Lopez na ślubie. Trzy suknie. Ich cena? "Brak słów"

Co jest dobre do czyszczenia fug? Sprawdzi się ocet

W nierównej walce z brudnymi fugami największym sprzymierzeńcem może okazać się ocet, który ma dosyć uniwersalne zastosowanie. Dobrze sprawdza się zarówno w kuchni i czyszczeniu różnych powierzchni, jak i w odstraszaniu szkodników. Należy rozrobić go pół na pół z wodą i przelać do spryskiwacza. Tak powstałą substancję wystarczy rozpylić na brudne fugi i odczekać kilka minut lub godzin — w zależności od stanu zabrudzeń. Najlepiej spryskać powierzchnię przed pójściem spać i rano zetrzeć brud. Ten sposób nie jest dobry dla tych, którzy mają wrażliwy nos, gdyż aromat octu będzie dla nich bardzo nieprzyjemny.

Julia Wieniawa Wieniawa pozuje w krótkiej skórzanej spódniczce. "Jest ogień".

Coca-cola na fugi. Nietypowe zastosowanie napoju

Coca-cola to nie tylko pyszny, pełen cukru napój. Okazuje się, że dobrze sprawdza się też jako środek do czyszczenia różnych powierzchni. Aby usunąć zabrudzenia z fug za jej pomocą, wystarczy rozprowadzić odrobinę płynu szmatką na zabrudzeniach, a po 15 minutach dokładnie zmyć substancję ciepłą wodą.

Więcej o: