Czym wyczyścić fugi? Domowe sposoby, dzięki którym odzyskają swój blask

Czyszczenie fug stanowi ogromne wyzwanie w niemal każdym domu. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że w tym celu nie trzeba wykorzystywać mocnej i drogiej chemii ze sklepu. Równie dobrze poradzą sobie produkty, które są tanie i z pewnością mamy je już w domu!

Martwi cię wygląd twoich fug? Szukasz idealnego sposobu na ich doczyszczenie i spędza ci to sen z powiek, bo pleśń i brud ciągle wracają? Okazuje się, że skuteczne sposoby wcale nie muszą być drogie, czasochłonne i nieprzyjazne dla środowiska. Równie dobrze poradzą sobie produkty, które można znaleźć w prawie każdym domu.

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Jeśli wciąż nie wiesz, czym czyścić fugi, postaw na sodę, płyn do naczyń i wodę utlenioną

Ten sposób jest jednym z najpopularniejszych i z pewnością nie należy do drogich. Aby przygotować odpowiednią pastę, wystarczy przygotować trzy składniki i odpowiednio je połączyć. Pół szklanki sody oczyszczonej, 1/4 szklanki wody utlenionej i łyżka płynu do naczyń wystarczą. Połącz ze sobą składniki rozpoczynając od przesypania sody do miseczki. Powoli dolewaj do niej wodę utlenioną, a następnie płyn do naczyń, nie zapominając o ciągłym mieszaniu mikstury. Tak powstałą papkę nałóż na zabrudzone fugi i wytrzyj ją po 15 minutach, najlepiej przy pomocy specjalnej szczotki. Pozostałości produktu należy zetrzeć mokrą ściereczką, a następnie wytrzeć materiał do sucha.

Co jest dobre do czyszczenia fug? Sprawdzi się ocet

W nierównej walce z brudnymi fugami największym sprzymierzeńcem może okazać się ocet, który ma dosyć uniwersalne zastosowanie. Dobrze sprawdza się zarówno w kuchni i czyszczeniu różnych powierzchni, jak i w odstraszaniu szkodników. Należy rozrobić go pół na pół z wodą i przelać do spryskiwacza. Tak powstałą substancję wystarczy rozpylić na brudne fugi i odczekać kilka minut lub godzin — w zależności od stanu zabrudzeń. Najlepiej spryskać powierzchnię przed pójściem spać i rano zetrzeć brud. Ten sposób nie jest dobry dla tych, którzy mają wrażliwy nos, gdyż aromat octu będzie dla nich bardzo nieprzyjemny.

Coca-cola na fugi. Nietypowe zastosowanie napoju

Coca-cola to nie tylko pyszny, pełen cukru napój. Okazuje się, że dobrze sprawdza się też jako środek do czyszczenia różnych powierzchni. Aby usunąć zabrudzenia z fug za jej pomocą, wystarczy rozprowadzić odrobinę płynu szmatką na zabrudzeniach, a po 15 minutach dokładnie zmyć substancję ciepłą wodą.

Więcej o: