Co to jest wdowi garb? Jakie są jego przyczyny i objawy? Sprawdź, jak się go pozbyć

Wdowi garb to wada postawy, która kojarzy się z osobami w podeszłym wieku. Okazuje się, że z roku na rok dotyka coraz to młodszych ludzi. Nie dość, że nieestetyczny, to sprawia ogromny ból. Jak skutecznie zwalczyć wdowi garb? Ćwiczenia, które zostaną odpowiednio dobrane, pomogą zwalczyć objawy.

Wdowi garb często kojarzy się ze starością i schorzeniem występującym u kobiet, jednak z roku na rok boryka się z nią coraz większa ilość osób w średnim wieku, a nawet i młodsze. To wada postawy, do której przyczynia się siedzący tryb życia i częsta praca przy komputerze. Na szczęście istnieją ćwiczenia, które w pewnym stopniu pomagają zniwelować wdowi garb i zmniejszają ból. Istotna jest przy tym systematyczność, gdyż bez niej żadne efekty nie zostaną osiągnięte. Warto też udać się do specjalisty, który powinien odpowiedzieć na wszelkie pytania i przygotować praktyczny zestaw treningowy. 

Zobacz wideo Wilfredo Leon pokazał, jakie ćwiczenia wykonuje podczas rehabilitacji po operacji kolana

Szukasz informacji o tym, czym jest wdowi garb? Objawy nie pozostawiają złudzeń co do powagi schorzenia

Objawami wdowiego garbu mogą być bóle głowy, bruksizm, drętwienie kończyn, mrowienie rąk, sztywnienie mięśni, pieczenie skóry w okolicach karku, szumy w uszach. Aby uzyskać informacje o przyczynie wystąpienia tego schorzenia, warto w pierwszej kolejności udać się do fizjoterapeuty lub ortopedy. Szybkie działanie jest bardzo ważne. Odpowiednie ćwiczenia na wdowi garb wymagają od pacjenta ogromnej dyscypliny. Warto również uczęszczać na specjalne masaże czy ćwiczenia jogi, gdyż ćwiczenia rozciągające są najlepsze na tego rodzaju schorzenia. Istotny jest przede wszystkim ruch, zbilansowana dieta i prowadzenie zdrowego trybu życia. 

wypłata 14 emerytury tabela Ile wynosi 14. emerytura? Tabela wypłat ukazuje, kto zyska najwięcej

Czy wdowi garb można wyleczyć? Jeśli szukasz sposobu jak się nie garbić, pomogą ćwiczenia

Jednym z polecanych ćwiczeń jest oparcie się plecami o ścianę, uniesienie rąk i ułożenie ich w taki sposób, by utworzyć kąt prosty między ramieniem i przedramieniem. W tym ustawieniu należy postarać się przycisnąć głowę jak najmocniej do ściany. 

Kinga Rusin Kinga Rusin przekracza kolejne granice. "Podziwiamy za odwagę"

Ćwiczenia na wdowi garb. Można wykonywać je również na leżąco

Kolejne ćwiczenie można wykonywać na leżąco. Należy położyć się na brzuchu i wyprostowane ręce rozłożyć na boki. Leżąc wygodnie w tej pozycji, wystarczy podnieść jak najwyżej ręce, zbliżając łopatki do siebie. Warto wytrzymać w tej pozycji 10-15 sekund i jednorazowo wykonać około 25 powtórzeń.

Więcej o: