Na pogrzebie usłyszeli głos zmarłej! Kobieta odpowiedziała na najważniejsze pytania bliskich

Żałobnicy, którzy zgromadzili się na pogrzebie 87-letniej Brytyjki, zaniemówili z wrażenia! Nagle usłyszeli głos zmarłej, która odpowiedziała na pytania bliskich osób. Dzięki nowej, innowacyjnej technologii, taka "niespodzianka" była możliwa. Pomógł jej w tym syn.

87-letnia Marina Smith to Brytyjka, która niestety zmarła, pozostawiając bliskich w żałobie. Podczas swojej ceremonii pogrzebowej zdążyła ich jednak jeszcze zaskoczyć. Jej syn pomógł jej przemówić po raz ostatni. Jak tego dokonał? Wszystko za sprawą nowoczesnej technologii.

Zobacz wideo Kryminalni z Lublina weszli do zakładu pogrzebowego. Znaleźli laboratorium wytwarzające mefedron

Żałobnicy usłyszeli głos zmarłej. Odpowiedziała na ponad 100 pytań o swoim życiu

87-latka przed śmiercią postanowiła nagrać odpowiedzi na ponad 100 pytań, które najprawdopodobniej chcieliby zadać jej bliscy. Dotyczyły jej całego życia i stanowiły poniekąd pamiątkę, którą kobieta zostawiła po sobie. Podczas ceremonii pogrzebowej żałobnicy zobaczyli hologram z twarzą kobiety, a także mogli z nią wejść w interakcję. Dzięki sztucznej inteligencji, po zadanym przez bliskich pytaniu, urządzenie wybierało odpowiednią odpowiedź i wyglądało to tak, jakby zmarła uczestniczyła w rozmowie.

Kinga RusinKinga Rusin przekracza kolejne granice. "Podziwiamy za odwagę"

Zmarła Brytyjka "przemówiła" za sprawą swojego syna. Jak tego dokonał?

Marina Smith zmarła 26 czerwca 2022 roku. Co warto wiedzieć, kobieta za życia była jedną z założycielek Narodowego Centrum Holokaustu w Nottinghamshire i szerzyła wiedzę dot. Holokaustu. Jej syn - Stephen prowadzi firmę StoryFile, która wpadła na pomysł interaktywnych hologramów, wykorzystywanych już na potrzeby turystów we wspomnianym muzeum. Kobieta postanowiła również wziąć udział w takim "przedsięwzięciu". Interaktywne hologramy ocalałych z użyciem sztucznej inteligencji stają się coraz bardziej popularne, choć użycie ich na pogrzebie może być nieco szokującym pomysłem.

Julia WieniawaWieniawa pozuje w krótkiej skórzanej spódniczce. "Jest ogień".

Mężczyzna udzielił niedawno wywiadu stacji BBC. Opowiedział tam o wynalazku oraz szczegółowo opisał proces technologiczny, jaki jest niezbędny do uzyskania efektu, który miał miejsce na pogrzebie matki.

 
Więcej o: