Na pogrzebie usłyszeli głos zmarłej! Kobieta odpowiedziała na najważniejsze pytania bliskich

Żałobnicy, którzy zgromadzili się na pogrzebie 87-letniej Brytyjki, zaniemówili z wrażenia! Nagle usłyszeli głos zmarłej, która odpowiedziała na pytania bliskich osób. Dzięki nowej, innowacyjnej technologii, taka "niespodzianka" była możliwa. Pomógł jej w tym syn.

87-letnia Marina Smith to Brytyjka, która niestety zmarła, pozostawiając bliskich w żałobie. Podczas swojej ceremonii pogrzebowej zdążyła ich jednak jeszcze zaskoczyć. Jej syn pomógł jej przemówić po raz ostatni. Jak tego dokonał? Wszystko za sprawą nowoczesnej technologii.

Zobacz wideo Kryminalni z Lublina weszli do zakładu pogrzebowego. Znaleźli laboratorium wytwarzające mefedron

Żałobnicy usłyszeli głos zmarłej. Odpowiedziała na ponad 100 pytań o swoim życiu

87-latka przed śmiercią postanowiła nagrać odpowiedzi na ponad 100 pytań, które najprawdopodobniej chcieliby zadać jej bliscy. Dotyczyły jej całego życia i stanowiły poniekąd pamiątkę, którą kobieta zostawiła po sobie. Podczas ceremonii pogrzebowej żałobnicy zobaczyli hologram z twarzą kobiety, a także mogli z nią wejść w interakcję. Dzięki sztucznej inteligencji, po zadanym przez bliskich pytaniu, urządzenie wybierało odpowiednią odpowiedź i wyglądało to tak, jakby zmarła uczestniczyła w rozmowie.

Zmarła Brytyjka "przemówiła" za sprawą swojego syna. Jak tego dokonał?

Marina Smith zmarła 26 czerwca 2022 roku. Co warto wiedzieć, kobieta za życia była jedną z założycielek Narodowego Centrum Holokaustu w Nottinghamshire i szerzyła wiedzę dot. Holokaustu. Jej syn - Stephen prowadzi firmę StoryFile, która wpadła na pomysł interaktywnych hologramów, wykorzystywanych już na potrzeby turystów we wspomnianym muzeum. Kobieta postanowiła również wziąć udział w takim "przedsięwzięciu". Interaktywne hologramy ocalałych z użyciem sztucznej inteligencji stają się coraz bardziej popularne, choć użycie ich na pogrzebie może być nieco szokującym pomysłem.

Mężczyzna udzielił niedawno wywiadu stacji BBC. Opowiedział tam o wynalazku oraz szczegółowo opisał proces technologiczny, jaki jest niezbędny do uzyskania efektu, który miał miejsce na pogrzebie matki.

 
Więcej o: