Kolekcja ubrań inspirowanych "Rodem Smoka" w znanej sieciówce. Promuje ją Julia Wieniawa

Pewne siebie i zdeterminowane jak Rhaenyra Targaryen? Projektanci kolekcji inspirowanej "Rodem Smoka" chcą, żebyście właśnie tak poczuły się w nowych ubraniach znanej sieci. Odważne stylizacje promuje na Instagramie Julia Wieniawa.

Spodobał wam się nowy serial HBO i sam seans to za mało? W związku z premierą serialu inspirowanego "Pieśnią Lodu i Ognia" George'a RR Martina z uniwersum "Gry o Tron" sieć sklepów Stradivarius zaprojektowała specjalną kolekcję. Ubrania inspirowane bohaterami "Rodu Smoka" powstały na licencji Warner Bros. Promuje je m.in. wokalistka i aktorka Julia Wieniawa.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Smocze skóry i płaszcze z Westeros

Kolekcja została opracowana we współpracy z Warner Bros. Consumer Products, biznesowym oddziałem Warner Bros. odpowiedzialnym za zarządzanie globalnymi programami licencyjnymi i promocyjnymi marki. Choć czas akcji zarówno książek Martina, jak i serialu jest bliższy średniowieczu, niż współczesności, ubrania łączą klasyczne motywy z najnowszymi trendami. Choć brak jest tu królewskich sukien i ciężkiej biżuterii, subtelnie wpleciono m.in. emblematy rodu Targaryenów, wężową skórę imitującą smoki czy nadruki z cytatami. Koszulki z tymi ostatnimi są dostępne w kilku wariantach i kosztują 75,90zł. Obok t-shirtów i kurtek znajdziemy ciężkie płaszcze z futrzanym wykończeniem za 349zł i zdobione gorsety za 109zł. Wszystko jest próbą stworzenia szafy współczesnego mieszkańca Westeros. W skład kolekcji wchodzi kilkadziesiąt elementów garderoby. Zarówno na Instagramie sieci, jak i Julii Wieniawy, udostępniono promujące je zdjęcia. Jak zapewnia producent, w proponowanych stylizacjach "poczujemy się jak królowe".

 

T-shirty z kolekcji Stradivarius x House of the DragonT-shirty z kolekcji Stradivarius x House of the Dragon Stradivarius

Kolorystyka i plenerowa sesja zdjęciowa są nieprzypadkowe

Sieć sklepów w oficjalnym oświadczeniu zapowiadającym kolekcję podkreśla znaczenie wybranej gamy kolorystycznej. "Ma na celu przeniesienie fanów do uniwersum serii, gdzie dominuje gama kolorystyczna w odcieniach czerni, bieli i czerwieni" - opisali ją przedstawiciele Stradvariusa. Podkreślono także wyróżniające się faktury i tkaniny, od aksamitów ze smoczymi i kwiatowymi motywami, po wykończenia z efektem smoczej skóry. Oprócz nich fani serii znajdą imitujące zbroję siateczkowe topy i sukienki, uprzęże i naszyjniki przypominające rodowe klejnoty. Sesja zdjęciowa promująca produkty odbyła się w Los Barruecos. To hiszpański pomnik przyrody, który jest jednocześnie jedną z ikonicznych przestrzeni, w której kręcono serial. Efekty można zobaczyć poniżej.

Kadry z sesji zdjęciowej promującej kolekcję Stradivarius x House of the DragonKadry z sesji zdjęciowej promującej kolekcję Stradivarius x House of the Dragon Instagram @stradivarius

Niektóre propozycje z kolekcji Stradivarius x House of the DragonNiektóre propozycje z kolekcji Stradivarius x House of the Dragon Stradivarius

Produkty z kolekcji Stradivarius x House of the Dragon można kupić poprzez stronę internetową sklepu i w wybranych placówkach od 22 sierpnia. 5 września 2022 zostaną wprowadzone do wszystkich sklepów stacjonarnych.

Więcej o: