Laminacja brwi w domu? Efekt jak z salonu już za 4 zł! Utrzymuje się nawet kilka tygodni

Jak nadać brwiom pożądany kształt i je wzmocnić? Wystarczy przeprowadzić laminację brwi. W domu ten zabieg może być przeprowadzony równie skutecznie jak w salonie i zapłacimy za niego nie 200 zł, a... 4!

Stylizowanie szczególnie gęstych brwi może być nie lada wyzwaniem. Jak nadać im pożądany kształt i zachować go nawet do kilku tygodni, wydając przy tym zaledwie 4 zł? Znamy na to doskonały sposób, który bez problemu wykonasz samodzielnie w domu. 

Zobacz wideo 5 sposobów na insekty

Laminacja brwi w domu. Kto nie powinien z niej korzystać? 

Samodzielne przeprowadzanie laminacji jest banalnie proste, ale w niektórych przypadkach niewskazane. Zabiegu w domu nie powinny wykonywać osoby, które mają: 

  • w okolicach brwi otwarte ranki,
  • aktywny trądzik,
  • suche brwi,
  • przesuszoną skórę twarzy,
  • atopowe zapalenie skóry,
  • stosują retinol w codziennej pielęgnacji twarzy. 

Laminowanie brwi żelatyną. Piękny i trwały efekt za grosze 

Jak zadbać o brwi w domowym zaciszu? Potrzebna jest do tego jedynie żelatyna. Wystarczy, że 15 g proszku rozcieńczymy w 50 g gorącej wody. Taką mieszankę dodatkowo podgrzewamy na małym ogniu przez 5 minut, a następnie studzimy i dodajemy kilka kropli oliwy z oliwek. 

Zanim nałożymy jednak ją na brwi, należy dokładnie usunąć z włosków zabrudzenia, makijaż czy pozostałości kosmetyków. Najlepiej przy pomocy małego pędzelka, aplikujemy żelatynę, nadając im jednocześnie odpowiedni kształt. Później zostawiamy całość na godzinę. Na koniec wystarczy zmyć delikatnie maseczkę, a brwi rozczesać. 

Laminacja brwi w domu. O tym pamiętaj po przeprowadzonym zabiegu

Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, przez minimum 12 godzin po laminacji nie należy moczyć brwi. Ponadto codziennie warto natłuszczać włoski kropelką oliwy i kilkukrotnie je przeczesać. 

Więcej o: