Ten gest dłoni powinien znać każdy! Dzięki niemu 14-latce udało się uniknąć gwałtu

Międzynarodowy gest wołania o pomoc zyskuje rozgłos, a to za sprawą niebezpiecznych sytuacji, w których ofiary napaści w porę zasygnalizowały zagrożenie. Przykładem jest 14-letnia dziewczynka z Niemiec, którą właśnie ten gest uchronił od gwałtu.

Istnieją gesty, które wprowadzone do współczesnej komunikacji niewerbalnej, mogą mieć potężne znaczenie. Niektóre są nam dobrze znane, inne zaś dopiero zyskują na popularności. Oprócz gestów wrogich i tych, które oznaczają coś miłego, należy zwrócić też uwagę na informacyjne, a dokładniej - ostrzegawcze. Przekonała się o tym nastolatka z Niemiec, która uchroniła się od ataku gwałciciela.

Zobacz wideo Turysto! Są gesty, które mogą zaprowadzić do więzienia

Gest pomocy, który może uchronić przed gwałtem. Historia nastolatki z Niemiec

Niemiecki tygodnik "Spiegel" opublikował tekst o czternastolatce, która stanęła w obliczu ogromnego niebezpieczeństwa. Na placu zabaw w Ludwigshafen pojawił się napastnik, który namawiał dzieci do wykonywania czynności seksualnych. Pedofil zwrócił się z prośbą także do dziewczynki, która szybko zaalarmowała przechodniów. Okazało się, że 19-letni mężczyzna został szybko rozpoznany i natychmiast po zajściu trafił do aresztu. Niedoszła ofiara nie użyła słów, a jedynie gestu, który na całe szczęście znała. Ocalała również dzięki przechodniom, którym ów gest także był dobrze znany.

Meghan MarkleMeghan Markle bez makijażu i prostych włosów. "Jak nie ona"

Międzynarodowy sygnał wołania o pomoc. Warto go znać dla własnego bezpieczeństwa

Gest wołania o pomoc jest bardzo łatwo wykonać, a napastnik może nawet nie zauważyć, że właśnie wysyłasz sygnał do otaczających was osób. Wystarczy otworzyć dłoń i zagiąć kciuk. Następnie do wewnątrz i pozostałe palce umieścić na kciuku, by stworzyły pięść. Taki gest można wykonać nie tylko w przypadku zagrożenia gwałtem, ale i kradzieżą czy innymi rodzajami przemocy. Jeśli tylko osoba odczuwa uzasadniony lęk spowodowany zachowaniem drugiego człowieka, warto to zakomunikować. Ciekawostką jest, że międzynarodowy sygnał wymyśliły kobiety z Kanadyjskiej Organizacji Kobiet.

międzynarodowy gest wołania o pomocmiędzynarodowy gest wołania o pomoc https://www.policja.pl/

Więcej o: