26 sierpnia to Międzynarodowy Dzień Psa. Które rasy tych zwierząt żyją najdłużej i ile kosztują?

Nie wiesz, kiedy jest dzień psa? To właśnie dziś, 26 sierpnia obchodzimy święto tych pupili na całym świecie. Wyjątkowy dzień ma za zadanie zwrócenie naszej uwagi na zwierzęta, które wciąż potrzebują naszej pomocy. Chcemy, żeby nasi psi przyjaciele byli z nim do końca. Które z nich żyją najdłużej?

Międzynarodowy Dzień Psa przypomina, by zawsze doceniać obecność naszych psich przyjaciół i członków rodziny. Te inteligentne zwierzęta codziennie pracują niosąc pomoc ludziom (psy-strażacy, psy-policjanci, psy-przewodnicy, itd.). W Polsce ten wyjątkowy dzień obchodzony jest zazwyczaj 1 lipca, jednak z roku na rok 26 sierpnia zyskuje na popularności. Przecież każdy dzień jest idealny, by docenić obecność tych niesamowitych zwierząt! 

Zobacz wideo Dlaczego psy poruszają łapkami przez sen?

Te rasy psów żyją najdłużej. Poznaj maleńką Chihuahuę

Chihuahua może dożyć nawet 20 lat, a średnia ich wieku to 16-18 lat. Te małe psiaki (ważą 2-3 kg) świetnie przystosowują się do warunków otoczenia i zazwyczaj nie cierpią na choroby genetyczne, jednak często borykają się z problemami z zębami. Warto zwracać na to uwagę. Kosztują około 6 tys. zł.

 

Międzynarodowy Dzień Psa 2022. Jack Russell Terrier — odważny pies tropiący

Średnia życia tych psiaków to 12-16 lat, ale mogą żyć nawet i 20! Te wdzięczne pieski są niezwykle pracowite i wytrwałe, a energia ich nie opuszcza. Uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, a żeby były szczęśliwe, ludzcy przyjaciele muszą zapewnić im ogromną ilość ruchu. Są idealnymi przyjaciółmi dla osób, które tak jak one kochają spacery. Kosztują około 5 tys. zł.

 

Pudel — piesek, który szybko się uczy

Ci eleganccy, inteligentni i empatyczni przyjaciele żyją średnio 16 lat. Stanowią jedną z pierwszych, oficjalnie zarejestrowanych ras. Wymagają dużo zabawy i spacerów i mimo swojego delikatnego wyglądu są bardzo silne. Idealnie dostosowują się do różnych warunków. Kosztują co najmniej 5 tys. zł.

 

Maltańczyk — nawiązuje z ludzkim przyjacielem silną więź

Przedstawiciele tej rasy żyją średnio 12-15 lat. Te małe psiaki wymagają codziennej pielęgnacji sierści. Warto dbać o ich oczka, które niestety są podatne na częste infekcje. Są bardzo przyjazne, energiczne i towarzyskie i nie lubią zostawać same w domu. Kosztują około 4 tys. zł.

 

Beagle — niewielkie psiaki z Anglii

Cechuje je niesamowicie dobry węch, dlatego dobrze sprawdzają się w tropieniu. Są bardzo aktywne i energiczne, dlatego warto zapewnić im dużo ruchu i zabawy. Nie zniechęci ich nawet błoto i ulewa! Żyją 12-15 lat, ale rekordzista Butch przeżył aż 28! Psy tej rasy kosztują około 1,5 tys. zł.

 

W dniu święta psich przyjaciół nie zapominaj o tym, że wielu z nich czeka na adopcję

Każdy psiak, a zwłaszcza ten po przykrych przejściach, zasługuje na kochający dom i ludzi, którzy zapewnią mu schronienie. W tym szczególnym dniu warto rozważyć adopcję zwierzęcia, a jeśli nie mamy na to warunków, dobrym rozwiązaniem jest też wolontariat w schronisku. Psy to wdzięczne stworzenia, a za dobroć odpłacą dozgonną miłością i szczerą przyjaźnią.

Więcej o: