Ogromne wyróżnienie dla polskiej naukowczyni. W sieci zamiast gratulacji hejt za... tatuaże i kolczyki

Dr Joanna Karolina Malinowska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu jest jednym z dziesięciu naukowców z całego świata, którzy zostali wybrani do Komitetu Sterującego East European Network for Philosophy of Science (EENPS). Jest to ogromne wyróżnienie, w związku z czym sukcesem koleżanki uczelnia pochwaliła się w mediach społecznościowych. Niektóre komentarze, które pojawiły się pod postami, wprawiają w osłupienie.

UAM w Poznaniu opublikował na Twitterze post, w którym podzielił się sukcesem jednej z wykładowczyń. Dr Joanna Karolina Malinowska została wybrana do składu Komitetu Sterującego (Steering Committee) East European Network for Philosophy of Science (EENPS) na lata 2022-2026. Jest to sieć zrzeszająca osoby zajmujące się filozofią nauki i pracują w instytucjach Europy Wschodniej. Pod tą informacją pojawiło się mnóstwo komentarzy. Niestety znaczna część z nich to nie były gratulacje. 

Kinga RusinKinga Rusin przekracza kolejne granice. "Podziwiamy za odwagę"

Zobacz wideo Olga Tokarczuk doktorką honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego. "Wobec przemocy, śmierci, cierpnie wyobraźnia. Jako pisarka kapituluję" [WYKŁAD]

Ogromny sukces polskiej naukowczyni. Uwagę wielu internautów przykuł... wygląd dr Malinowskiej 

Trzymam kciuki za dalsze podbijanie świata nauki
Gratulacje!! To świetna wiadomość, że polscy naukowcy biorą udział w takich przedsięwzięciach
Właśnie takich osobowości nam potrzeba. Pani Karolino ogromne gratulacje!!

Takich komentarzy niestety pod postem UAM można znaleźć niewiele. Internauci nie skupili się bowiem na dorobku naukowym dr Malinowskiej i jej ogromnym osiągnięciu, ale... wyglądzie. Szczególnie dużą uwagę przykuły tatuaże oraz kolczyki naukowczyni, które stały się powodem hejtu:

Jaki komitet taka członkini. Dramat
Co ona na szyi? Jakby to golf był to i tak wraz z bluzeczką i oddzielnie prezentują się daremnie, by nie rzecz strasznie
Wolałbym przeczytać o lasce, która prowadzi przełomowe badania, z pożytkiem dla świata. Tutaj widzę niedoszłą pacjentkę zakładu zamkniętego, której pozwolono robić dyplom
Piękna dziewczyna, szkoda, że się tak oszpeciła.

Halle BerryBerry: "Dziękuję wytwórni, że obsadziła mnie w tym beznadziejnym filmie"

Naukowczyni spotkała się z falą hejtu. Uczelnia stanowczo odpowiedziała 

W związku z licznymi obelgami pojawiającymi się na Twitterze UAM, Wydział Filozoficzny postanowił zareagować i opublikował wpis na Facebooku. 

Niestety, dla wielu komentujących liczy się jedynie to, że dr Malinowska ma tatuaże i kolczyki. (...) Wspieramy naszą koleżankę i przesyłamy jej wyrazy wsparcia. Cenimy ją za talent, pracowitość i koleżeńską postawę. Cieszymy się z jej dotychczasowych sukcesów i jesteśmy przekonani, że wkrótce dostarczy nam kolejnych powodów do radości i dumy! 

Do sprawy postanowiła odnieść się także dr Malinowska za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. 

Więcej o: