Porażka w "Idolu" nie zamknęła im drzwi do kariery. Tak zaczynała Joanna Kulig, Paulina Sykut i inni

Program "Idol" okazał się dla wielu osób trampoliną do wielkiej kariery. Nic więc dziwnego, że dostać się do tego talent show próbowało mnóstwo osób. Wśród nich była m.in. Joanna Kulig, Paulina Sykut-Jeżyna, Natalia i Paulina Przybysz, a nawet Tomson i Paulla.

Kiedy program "Idol" zawędrował w końcu i do telewizji w Polsce, wśród osób przed telewizorami wybuchło spore poruszenie. Pierwsze talent-show z prawdziwego zdarzenia zdawało się być dla wielu spełnieniem największych marzeń o karierze w kraju, ale i na świecie. Taka szansa mogła się nie powtórzyć, choć jak się okazało, oglądalność była na tyle duża, że powstały i kolejne edycje. W programie udział wzięło wiele osób, które nadal prężnie działają w show-biznesie. Niestety, nie każda z nich odniosła wówczas sukces, a raczej część musiała obejść się smakiem.

Zobacz wideo Co najbardziej wkurzało Wersow w pracy kelnerki?

Joanna Kulig zaczynała w "Idolu" Zdolna aktorka ma też talent wokalny

Joanna Kulig dziś jest uznaną aktorką, a swoją karierę realizuje nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Początkowo jej plany nie były jednak związane wyłącznie z aktorstwem. Pojawiła się na eliminacjach wokalnych do programu "Idol", ale nie tylko. W poniższym wideo Kulig śpiewa jako druga.

 

Niestety, aktorka nie przeszła eliminacji, ale nie poddała się. W wieku 16 lat zadebiutowała w programie "Szansa na Sukces" z gościnnym udziałem Grzegorza Turnaua. Wykonanie piosenki "Między ciszą" zapewniło jej 3. miejsce w finale "Szansy na sukces" w 1998 r. Później występowała w znanej dobrze wszystkim Piwnicy Pod Baranami. Brała też udział w muzycznych spektaklach.

Paulina Sykut-Jeżyna chciała być wokalistką. Zyskała popularność w innej dziedzinie

Paulina Sykut brała udział w trzeciej edycji "Idola" i przeszła casting. Jurorom spodobał się jej głos, jednak nie na tyle, aby zajęła wysokie miejsce w talent show. W tym samym sezonie swoich sił próbowała też m.in. Sara Boruc, Łukasz Zagrobelny, czy Krzysztof Zalewski, który dziś jest jednym z najbardziej docenianych polskich wokalistów. Co ciekawe, Sykut-Jeżyna wiele lat później poprowadziła również polsatowski program pt. "Must be the music" i towarzyszył jej wtedy Maciej Rock, który prowadził wszystkie edycje programu "Idol". Dziś to jedna z najbardziej popularnych prezenterek.

 

Oni też zaczynali w "Idolu"! Niestety, nie zaszli daleko

Swoje początki kariery w programie miała też m.in. Sylwia Grzeszczak, niestety odpadła na etapie castingu. Sił próbowała też Paulla, Tomek Makowiecki i Dominika Gawęda. Ogromną karierę po programie zrobiła np. Monika Brodka, a także Ania Dąbrowska. O udziale w programie np.Tomsona możecie przeczytać tutaj. Opisaliśmy też tutaj przygodę w "Idolu" sióstr Przybysz.

 
Więcej o: