Myk - Szklana butelka z kapslem i brak otwieracza? 5 sposobów na otwarcie butelki

Coraz więcej szklanych butelek, jest odkręcanych, ale czasem zdarza się, że kupujemy napój ze zwykłym kapslem. Jak wtedy poradzić sobie bez otwieracza? Nasz Mykowy ekspert ma aż na to pięć sposobów. Zobaczcie sami.

Wakacje powoli dobiegają końca, ale temperatury za oknem przekonują, że póki co, jesieni na horyzoncie nie widać. Kto z nas nie lubi wypić sobie zimnego napoju ze szklanej butelki, gdy za oknem żar leje się z nieba? Problem pojawia się w momencie, gdy ochota jest duża, ale nie mamy przy sobie otwieracza. Na szczęście możecie to również zrobić za pomocą kilku przyrządów, które każdy z nas ma w swojej kuchni, czy nawet kieszeni. Te sposoby świetnie sprawdzą się nie tylko wtedy, kiedy jesteśmy w domu, ale również w podróży. 

Myk - Jesteś odwodniony? Zrób sobie domowy izotonik! Myk - Jesteś odwodniony? Zrób sobie domowy izotonik!

Jak otworzyć szklaną butelkę bez otwieracza? 

Jednym ze sposobów jest wam pewnie dobrze znany trik z zapalniczką. Wystarczy, że mocno chwycicie butelkę za szyjkę, zapalniczkę podłożycie pod kapsel i energicznym ruchem podważycie kapsel. 

Innym sposobem może być otwarcie butelki za pomocą najzwyklejszego klucza. Procedura wygląda bardzo podobnie do tej, co przy zapalniczce. Obejrzyjcie nasz najnowszy odcinek i przekonajcie się za pomocą jakich innych przedmiotów, nasz Mykowy ekspert Tomasz Pazdyk otworzył szklaną butelkę.

Myk - Sposób na ogórki małosolne z torebki foliowej Myk - Sposób na ogórki małosolne z torebki foliowej

Nowe odcinki "Myk" w każdą sobotę o godz. 10 na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: