Jaki napój nawadnia najlepiej? To wcale nie woda! Sprawdź, co pić w czasie upałów

Upały nie ustępują, więc ludzie szukają skutecznych sposobów, żeby nawodnić organizm. Najchętniej sięgają po wodę, jednak okazuje się, że nie znajduje się ona na szczycie rankingu i istnieją płyny o lepszym działaniu! Dowiedz się, co najlepiej nawadnia organizm.

Woda to źródło życia i najpopularniejszy, najłatwiej dostępny napój na świecie. Niektórzy jednak nie lubią jej smaku i szukają odpowiednich alternatyw, zwłaszcza gdy z okien bije żar. Okazuje się, że istnieją produkty nawadniające organizm lepiej, niż H2O, a także takie, które z powodzeniem mogą zastąpić nam picie wody. Warto się z nimi zapoznać, zwłaszcza w trakcie nieustępujących tegorocznych upałów. 

Zobacz wideo Czy picie kranówki jest szkodliwe?

Co nawadnia lepiej, niż woda? Odpowiedź może cię zaskoczyć

Okazuje się, że produktem lepiej nawadniającym organizm od wody, jest... mleko! Warunkiem jest bak nietolerancji laktozy. Dzieje się tak dlatego, że ten płyn pozyskiwany od zwierząt zawiera właśnie laktozę, tłuszcz, sód i białko, dzięki czemu ciało potrzebuje więcej czasu na wydalenie go, co skutkuje utrzymaniem nawodnienia przez dłuższy czas, niż się to dzieje w przypadku wody. W dodatku wspomniana sód, którą zawiera mleko, zatrzymuje wodę w organizmie, czego skutkiem jest produkcja mniejszej ilości moczu. 

Jeśli nie wiesz, co pić, żeby się dobrze nawodnić, postaw na sok pomarańczowy

Świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy, oprócz odpowiedniego nawodnienia, dostarcza również organizmowi wiele niezbędnych witamin i minerałów. Aby uzupełnić płyny, warto przygotować owocowe smoothie. Wzbogacenie go o porcję warzyw to dodatkowa porcja błonnika.

Czy izotonik nawadnia lepiej niż woda? Sprawdź to!

Jeśli uprawiasz regularnie sport, a smak wody ci się znudził, postaw na napoje izotoniczne. Te płyny zawierają elektrolity i cukry proste, które w odpowiednich proporcjach przyspieszają wchłanianie wody do organizmu. To dobry sposób na uzupełnienie płynów i uniknięcie odwodnienia. Dobrze sprawdzi się również bogaty w potas sok pomidorowy lub woda kokosowa.

Gdy szukasz odpowiedzi na pytanie, z czym pić wodę, żeby nawodnić organizm, przeczytaj o dodatku soli

Okazuje się, że picie wody  dodatkiem soli pozwala organizmowi szybciej wchłonąć składniki mineralne i poprawić trawienie. Warto pić taką wodę od razu po przebudzeniu, a jej smak można wzbogacić dodatkiem soku z cytryny.

Więcej o: