Jak wyczyścić złoto? Dodaj do wody łyżeczkę tego produktu, a biżuteria będzie wyglądać jak nowa

Jak wyczyścić złoto? Wbrew pozorom to banalnie proste. Wykorzystując produkty, które mamy w domu możemy sprawić, że ulubiona biżuteria szybko odzyska dawny wygląd.

Pojawiający się z czasem na złotej biżuterii nalot, można szybko i w banalnie prosty sposób usunąć. Sięgając po produktu z kuchennej szafki, sprawimy, że ulubione kolczyki czy pierścionki będą wyglądały jak nowe. 

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Jak czyścić złoto? Wypróbuj papkę z sody oczyszczonej

W pierwszej kolejności powinniśmy przygotować miękkie szmatki i szczoteczki z miękkim włosiem, aby podczas czyszczenia nie zarysować powierzchni. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie papki z sody oczyszczonej. W tym celu jedną łyżeczkę proszku należy wymieszać z niewielką ilością wody. Przygotowaną mieszanką przecieramy złoto, a następnie płuczemy i suszymy. 

Jak wyczyścić złoto domowymi sposobami? Postaw na sok z cytryny i ocet

Blask złotej biżuterii może przywrócić również... sok z cytryny i ocet. Mieszamy ze sobą po łyżce obu produktów i za pomocą miękkiej szmatki, nanosimy na łańcuszek, bransoletkę czy pierścionek. Następnie biżuterię zostawiamy na godzinę. Po tym czasie dokładnie ją opłukujemy i osuszamy. Doskonałą alternatywą będzie też płyn do mycia naczyń. 

Co zrobić, żeby złoto się nie brudziło? Dowiedz się, jak przechowywać biżuterię

Jeśli metody czyszczenia zakończyły się sukcesem, dobrze przechowywać złoto tak, żeby problem nie wrócił za szybko. Biżuterię warto trzymać zatem w materiałowych woreczkach albo w specjalnych pudełkach. Warto pamiętać także o tym, aby złote elementy zdejmować do kąpieli czy podczas sprzątania lub wykonywania innych czynności domowych. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko powstania nalotu na złocie. 

Więcej o: