Zazwyczaj używasz go w kuchni, tym razem rozsyp go w ogrodzie. Zaskakujące, jak działa na rośliny!

Powszechnie używany przez nas cukier ma wiele różnych, także nieoczywistych zastosowań. Okazuje się, że ten przyjazny środowisku produkt można z powodzeniem wykorzystać jako pomoc w utrzymaniu pięknego, zdrowego ogrodu. Dowiedz się, jakie zastosowanie poza produkcją pysznych wypieków może mieć cukier.

Powszechnie wiadomo, że nadmiar cukru w diecie szkodzi. Boleśnie przekonały się o tym osoby, które po wieloletnim spożywaniu go cierpią na choroby zębów, niechciany trądzik lub otyłość. Okazuje się, że poza spożyciem przez ludzi, można z powodzeniem wykorzystać cukier w ogrodzie. Ten prosty, domowy trik to hit, który pomoże zdziałać cuda.

Zobacz wideo Z tym mykiem pozbędziesz się owadów z domu. Pomogą ci w tym drożdże i cukier

Dowiedz się, na co jest dobry cukier w ogrodzie. To naturalny odstraszacz!

Cukier dobrze radzi sobie w zlikwidowaniu nicieni, szkodników żywiących się roślinami ogrodowymi. Wszystko, co należy zrobić, to rozsypać produkt w ogrodzie (najlepiej w wielu miejscach, gdyż trudno jest określić dokładne miejsce żerowania tych szkodników), dzięki czemu zwiększy się ilość korzystnych bakterii w ziemi, które dobrze poradzą sobie z ich zwalczeniem. Zaleca się wykorzystanie około 1 kg cukru na 10 m kwadratowych. Cukier jest też dobrym sposobem na pozbycie się mrówek. Wystarczy wymieszać pół szklanki cukru z łyżką boraksu, dolać szklankę ciepłej wody, namoczyć w substancji waciki i rozłożyć je w ogrodzie, a zadziała to na nie odstraszająco. 

Po co sypie się cukier w ogrodzie? To naturalna odżywka dla roślin

Cukier może zadziałać odżywczo na rośliny. Wystarczy rozrobić go pół na pół z wodą i podlać kwiaty lub warzywa (dobrze zadziała na ogórki). Ten popularny sposób dostarczy glebie mnóstwo minerałów i składników odżywczych.

Wykorzystaj cukier jako naturalny odplamiacz

Okazuje się, że cukrem można w łatwy sposób oczyścić tłuste ręce. W tym celu wystarczy połączyć niewielką ilość wody i cukru i rozetrzeć mieszankę w dłoniach, po czym umyć je standardowym sposobem. Produkt dobrze sprawdzi się też na plamy z trawy. Aby to zadziałało, trzeba do połowy szklanki cukru dodać niewielką ilość wody, tak, by utworzyć gęstą pastę. Nałożona na poplamione ubranie pomoże zwalczyć problem. Gdy produkt wsiąknie, wystarczy tradycyjnie wyprać ubranie i cieszyć się efektem.

Miseczka wody z cukrem doraźną pomocą dla pszczół

Chwilową pomoc dla pszczół może stanowić wzmocnienie słodką wodą. Pozostawiony dla owadów płaski talerzyk z roztworem co prawda nie zastąpi im naturalnego pokarmu, ale dobrze sprawdzi się jako chwilowy zastrzyk energii.

Więcej o: