Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Uporczywe zabrudzenia pójdą w zapomnienie

Piekarnik to jeden z ważniejszych sprzętów w twoim domu. Lubisz kiedy jest czysty i błyszczy. Domowe sposoby zawodzą, płyn do naczyń i specjalne detergenty okazały się mało pomocne. Zobacz, jak skutecznie wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki.

Martwi cię nieapetyczny smak wszystkich potraw, które wciągasz z piekarnika? Może od jakiegoś czasu wyjmujesz z niego wszystko o takim samym brzydkim aromacie? Pora go otworzyć i przyjrzeć się co kryje jego wnętrze.

Zobacz wideo

Druciak? Lepiej wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki

Są takie sposoby, o których nie śniło się nawet filozofom. Jeśli dręczy cię zapach spalenizny, przy każdej próbie upieczenia czegoś, zapewne jest coś w piekarniku, co pozostało po poprzedniej potrawie. Możliwe, że coś wyciekło, wylało się i przypaliło. Wnętrza piekarnika nie wolno drapać, skrobać ani czyścić popularny druciakiem. Sprawdzą się za to tabletki do zmywarki. Choć służą do czyszczenia i mycia naczyń, w przypadku piekarnika potrafią zdziałać cuda. Tabletki do zmywarki mają wiele zastosowań, ich skład pozwala wykorzystywać je z nich do różnych maszyn.

Jak dokładnie wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki?

Tabletki do zmywarki mają silne i głębokie działanie. Pomagają zmyć burd, osad i tłuszcz z naczyń. W przypadku kuchenki też świetnie sobie poradzą. Cały trik polega na umieszczeniu ich w żaroodpornym naczyniu i wsadzeniu go do wnętrza piekarnik przy temperaturze 100 stopni. Tak należy pozostawić specyfik na 1-2 godziny. Pod wpływem pary połączonej z zawartością tego co w tabletce wszystko zniknie. Brud, przypalenia, osad zejdą ze ścian i szyby piekarnika. Na koniec trzeba osuszyć środek szmatką lub ręcznikiem papierowym. Ważne, żeby przed włączeniem urządzenia wszystko z niego wyciągnąć. Blachy,  ruszty i garnki, które tam chowamy trzeba na czas czyszczenia wyłożyć na zewnątrz.

Więcej o: