Jak doprać skarpetki? Wystarczy szklanka tego produktu, a będą wyglądały jak nowe

Jak doprać skarpetki, gdy żaden środek nie radzi sobie z zabrudzeniami? Wystarczy zajrzeć do kuchennej szafki. Tam właśnie można znaleźć najlepszy, a jednocześnie najtańszy odplamiacz.

Jednym z elementów garderoby, najtrudniejszym do doprania z pewnością są... skarpetki. Jak je doprać? Zamiast wydawać krocie na odplamiacze czy inne detergenty, wystarczy sięgnąć po produkty znajdujące się w kuchennej szafce. 

Zobacz wideo Żółty osad na ubikacji

Jak doprać skarpetki? Niezawodne rozwiązanie, czyli ocet! 

Ocet często niedoceniany jest podczas domowych porządków ze względu na swój charakterystyczny zapach. Nie trzeba jednak obawiać się, że nieprzyjemna woń utrzyma się na tkaninach, gdyż ocet szybko wietrzeje. Przygotowanie mieszanki z 500 ml zimnej wody i szklanki octu, a następnie zamoczenie w nim skarpetek na pół godziny sprawi, że zniknie z nich nie tylko brud, ale też bakterie. Dodatkowo zmiękczy on materiał. Późnej wystarczy tylko wyprać skarpetki w łagodnym detergencie i gotowe. 

Domowy sposób na pranie białych skarpet. Ocet możesz zamienić na popularną przyprawę 

Jeśli nie mamy pod ręką octu, a chcemy wyprać białe skarpetki, doskonałym zamiennikiem będzie sól lub soda oczyszczona. Wystarczy dodać do ciepłej, ale nie gorącej wody dwie łyżki produktu, aby pozbyć się brudu i nieprzyjemnego zapachu. Podobnie jak w przypadku octu — namaczanie powinno trwać około 30 minut. 

Jak doprać białe skarpetki? Wybielanie na kilka prostych sposobów 

W domu znajdziemy więcej "skarbów", dzięki którym białe skarpetki mogą odzyskać swój kolor. Do wybielenia materiału możemy wykorzystać: 

  • skorupki jajek – wrzucamy je do woreczka na bieliznę o bardzo drobnych oczkach i umieszczamy w pralce razem ze skarpetkami,
  • aspiryna – kruszymy 6 tabletek i mieszamy z wodą. Namaczamy w niej skarpetki przez ok. 30 minut, a później pierzemy. Zawarty w aspirynie kwas acetylosalicylowy, szybko usuwa przebarwienia. 
Więcej o: