Rozpuść ją w wodzie i umyj podłogę. Panele i płytki będą lśniły jak nowe!

Zazwyczaj używasz ich do zmywarki, tym razem umyj podłogi. To ciekawe zastosowanie powszechnie dostępnego produktu z pewnością cię zaskoczy. Każdy marzy, by jego podłoga lśniła czystością bez stosowania drogich specyfików, które nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty. Teraz może się to zmienić!

Jeśli kupiłeś tabletki do zmywarki i wiesz już, że nie wykorzystasz ich w standardowy sposób, to idealna porada dla ciebie. Może nie sprawdzają się one dobrze w myciu naczyń, lub zwyczajnie, chcesz spróbować czegoś nowego? Wykorzystaj jedną lub dwie z nich do umycia podłogi. Do ciekawy sposób, który coraz bardziej zyskuje na popularności. Kapsułki z powodzeniem czyszczą nie tylko naczynia!

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Czy tabletką do zmywarki można myć podłogę? Nietypowe zastosowanie produktu

Bogaty skład tabletek do zmywarki sprzyja rozpuszczaniu się tłuszczu i resztek jedzenia. Zawarte w nich substancje zmiękczające wodę i środki nabłyszczające sprawiają, że z powodzeniem można je wykorzystać do czyszczenia innych powierzchni, nie tylko naczyń. Idealnie sprawdzą się podczas usuwania nawet zaschniętych plam na podłodze. Dzięki temu żmudne szorowanie odejdzie w zapomnienie, a sam proces nie będzie już taki trudny.

W celu umycia podłogi wystarczy w 3,5 l ciepłej wody rozpuścić jedną lub dwie tabletki do zmywarki. Za pomocą gąbki zanurzonej wcześniej w roztworze można w łatwy sposób wyczyścić zabrudzenia np. z kredek na podłodze, czy plamy po soku. Nie trzeba stosować roztworu punktowo — można też od razu wypucować całą powierzchnię. W tym celu najlepiej sprawdzi się mop z końcówką z mikrofibry. Dzięki temu podłoga będzie lśnić czystością.

Do czego jeszcze można użyć tabletki do zmywarki? Toaleta, pranie, piekarnik... Metod jest wiele!

Tabletka do zmywarki dobrze sprawdza się też jako pomoc przy zafarbowanych ubraniach. Wystarczy użyć jej jako dodatku do prania, co pomoże odzyskać ich dawny kolor. To również dobry sposób na pozbycie się przykrych zabrudzeń z bębna urządzenia. Z powodzeniem można wykorzystać kapsułkę do mycia toalety i piekarnika. Okazuje się, że możliwości jej wykorzystania jest o wiele więcej, niż wskazują na to producenci. Tabletka rozpuszczona w 1 l wody sprawdzi się dobrze podczas czyszczenia luster i innych szklanych powierzchni. W tym celu należy przetrzeć wybraną powierzchnię miękką szmatką zanurzoną wcześniej w roztworze, po czym wypolerować ją do sucha, co nada jej pożądanego połysku.

Więcej o: