Te Polki są znane na całym świecie! Robią olbrzymią karierę i wszędzie budzą podziw

Nie tylko młodziutka Sara James oczarowała ludzi za granicą. Te Polki od lat budzą podziw na całym świecie i robią zawrotną karierę. Oprócz doskonale wszystkim znanej Anji Rubik i Weroniki Rosati, warto poznać też m.in. Magdalenę Wosinską, oraz Magdalenę Górkę.

Wśród polskich gwiazd wiele twarzy jest już rozpoznawalnych za granicą. Od lat pracujemy na szacunek i zachwyt za sprawą niezliczonych talentów w wielu dziedzinach. Znakomitym przykładem jest, chociażby laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018 Olka Tokarczuk. Uznana modelka Anja Rubik to ikona mody zarówno w Polsce, jak i na świecie. Podobnie jak Joanna Pacuła, Kasia Smutniak, czy Karolina Wydra. Weronika Rosati jest popularna w dziedzinie aktorstwa, a w jej ślady idzie aktualnie znakomita Joanna Kulig. Nazwisk jest oczywiście więcej. Dziś przedstawiamy te głośne za oceanem, ale przez Polaków i Polki być może mniej rozpoznawane. Oto trzy z nich.

Zobacz wideo Cenę za popularność awokado płacą ludzie i planeta

Magdalena Wosinska. Polka, która trafiła na okładkę New York Times

Polska fotografka Magdalena Wosinska zawojowała Los Angeles. Fotografowała takie gwiazdy jak Ben Affleck, Nicole Kidman czy Helen Mirren. Sztuka, którą tworzy, pojawiała się wielokrotnie na okładkach New York Times, Rolling Stone czy Vanity Fair. Ostatnimi czasy największą gwiazdą i muzą dla artystki jest jednak jej mama. Rozpoczęła publikację serii fotografii, na których pozuje w harmonijnym akcie ze swoją rodzicielką. Wzruszające zdjęcia można podziwiać m.in. na jej koncie instagramowym  "The Magdalena experience". Zamieszcza tam także artystyczne zdjęcia z przeróżnych wypraw. Jej zdjęcia przede wszystkim dotykają tematu ciała.

 
 

Magdalena Górka. Operatorka filmowa jest doceniana nie tylko w Hollywood

Magdalena Górka to prawdopodobnie pierwsza Polka, która zyskała ogromne uznanie za oceanem, jako operatorka filmowa. Mieszka na stałe z mężem w USA i tam realizuje swoje pasje, które zaszczepił jej tata. Mężczyzna był bowiem znanym fotografem. Operatorka pracowała przy światowych produkcjach takich jak "Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem" Caseya Afflecka, a potem np. "Paranormal Activity 3" w reżyserii Henry Joosta i Ariela Schulmana. Realizuje się również współtworząc teledyski The Wildbirds, Katy Perry, Eltona Johna oraz Seleny Gomez.

 

Anna B. Sheppard z nominacjami do Oscara! Czym się zajmuje?

Anna B. Sheppard żyje i tworzy w Londynie. Jest znakomitą kostiumolożką, która tworzyła wybitne stroje do filmów. Jej kreacje można oglądać m.in. w serialu "Kompania braci", filmie "Pianista", "Lista Schindlera", "Rycerze z Szanghaju", a także "W 80 dni dokoła świata". Była trzykrotnie nominowana do Oscara. Pierwszym filmem, w którym samodzielnie zajęła się kostiumami, był "Za ścianą" Zanussiego.

 
Więcej o: