Jak pozbyć się much? Trzy niezawodne sposoby, dzięki którym odlecą na dobre

Letnie upały zachęcają do otwierania na oścież okien, co stanowi idealne zaproszenie dla much. Te irytujące owady nie dadzą chwili wytchnienia, więc warto znaleźć sposób na rozwiązanie problemu. Jak pozbyć się much? Poznaj trzy niezawodne metody, dzięki którym zapomnisz o natrętnych osobnikach.

Muchy domowe należą do jednych z najbardziej irytujących ludzi owadów. Mimo że są niewielkie i żyją dosyć krótko, to potrafią uprzykrzyć życie wielu osobom na całym świecie, ponieważ latają wokoło i wydają głośne, denerwujące dźwięki. Co gorsza, mogą też przenosić groźne choroby. Wystarczy niewielka szpara, aby znalazły schronienie w naszym domu, a otwarte na oścież okiennice latem stanowią dla nich idealne zaproszenie do odwiedzin. Dobrze poznać sposoby na zwalczenie tego uciążliwego problemu.

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebna są woda i monety

Jak domowym sposobem pozbyć się much? Tych zapachów nie znoszą!

Istnieją zapachy, których te owady nie znoszą. Są to lawenda, mięta, bergamotka i trawa cytrynowa, dlatego dobrze hodować te rośliny w doniczkach, by móc cieszyć się spokojem bez uciążliwych insektów. Jeśli nie chcesz tych roślin w domu, możesz również rozpylać olejki eteryczne, które zawierają te zapachy, lub palić świece zapachowe.

Zainwestuj w rośliny, które żywią się muchami

Muchołówka to jedna z najpopularniejszych roślin, która żywi się muchami. Jej hodowla w doniczce z pewnością będzie sprzyjać pozbyciu się szkodników. Liście to skuteczna pułapka, która kusi owady swoim naturalnym zapachem, a gdy ofiara znajdzie się już w pobliżu, zamyka się uniemożliwiając ucieczkę. Wydzielane enzymy trawienne po pewnym czasie sprawiają, że szkodnik zostaje strawiony.

Jak pozbyć się much? Użyj miodu i mąki

Zamiast sklepowych lepów na muchy, można zastosować miód i mąkę kukurydzianą. W tym celu wystarczy wymieszać składniki, umieścić je na niedużym spodeczku (dobrze sprawdzi się nakrętka od słoika) i postawić w miejscu, w którym najczęściej pojawiają się muchy — najlepiej gdzieś przy drzwiach i na parapetach.

Dowiedz się, co przyciąga muchy do człowieka i zapobiegaj ich pojawieniu się

Muchy lubią aromat cukru, odchodów i psującego się jedzenia, dlatego warto utrzymywać porządek, co jest najprostszym sposobem zapobiegania pojawienia się tych owadów. Regularne wyrzucanie zepsutych śmieci, czyszczenie kuwety czy zmywanie naczyń stanowią klucz do osiągnięcia sukcesu.

Więcej o: